Премини към съдържание

Ръжда


JazzVess

Препоръчано мнение

Привет,

при последния оглед отдолу на Лансъра забелязах, че се е появила доста ръжда :( потърсих инфо из форума и видях, че колеги препоръчват следната последователност от операции за справяне с проблема: почистване с телена четка, намазване с ръждопреобразyвател и нанасяне на крайно покритие от вида на Боди. Нямам условия, за да се занимая лично с тази процедура. Някой може ли да препоръча сервиз (в София), където правят такива неща (и ги правят както трябва)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръжда къде? По купето или по окачването/ауспуха?

По окачването/ауспуха - със сигурност, за купето не съм сигурен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По окачването/ауспуха - със сигурност, за купето не съм сигурен

Това е съвсем нормално. Корозивната защита е само на купето и гаранцията е само за купето. Частите на окачването ръждясват лесно защото всичко е желязо пръснато с боя отгоре, няма олекотяване от алуминий като при Евото.

Според мен не си струва да се занимаваш с корозия по окачването. И най-вероятно е икономически неизгодно като се има предвид, че трябва да се разглоби, почисти , боядиса с няколко слоя и сглоби отново...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е съвсем нормално. Корозивната защита е само на купето и гаранцията е само за купето. Частите на окачването ръждясват лесно защото всичко е желязо пръснато с боя отгоре, няма олекотяване от алуминий като при Евото.

Според мен не си струва да се занимаваш с корозия по окачването. И най-вероятно е икономически неизгодно като се има предвид, че трябва да се разглоби, почисти , боядиса с няколко слоя и сглоби отново...

Ясно; щом е така наистина не си струва упражнението.

Мерси за мнението!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...