Премини към съдържание

Кодове за грешки на Грандис 2.4I


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, вчера както си карах и ми светна чека. Прочетох с телефона и ELM327 съответните съобщения за грешки оказаха се тези:

 

Р0173

Р1073

Р1110

Р1102

 

при опит да ги изтрия не успявам. Колата има газова уредба. Карам я от около 10000 километра досега не ми е правила никакви проблеми. Рядко присветва TCL и ESP - то но при рестарт се оправя. Какво бихте ме посъветвали. И следващия въпрос - може ли да остана на пътя от проблеми свързани с тези грешки?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах, възможно ли е тези грешки да са вследствие на слаб акумулатор? В последно време го усещам че е пътник но се надявам да изкара зимата. А след това знаем че няма да има проблем през лятото.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вчера както си карах и ми светна чека. Прочетох с телефона и ELM327 съответните съобщения за грешки оказаха се тези:

 

Р0173

Р1073

Р1110

Р1102

 

при опит да ги изтрия не успявам. Колата има газова уредба. Карам я от около 10000 километра досега не ми е правила никакви проблеми. Рядко присветва TCL и ESP - то но при рестарт се оправя. Какво бихте ме посъветвали. И следващия въпрос - може ли да остана на пътя от проблеми свързани с тези грешки?

 

Благодаря!

Аз имах почти същия проблем двапъи и настройвах горивната смес на газ но пак светваше чека .Накрая смених едната ламба сонда (но ми ги замериха ) и се управи

 

Изпратено от моят SM-J330F с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

и аз карам от скоро Грандис и врътнах приблизително 10к на газ и наскоро имах някакъв сходен проблем, направих опит да изпреваря и светнаха чек тсл и есп отидох до газ майстора, провери всичко бензинов газов комп и се произнесе, че грешката е мисфайър детектед на 1 цилиндър. Не помня кода но смених свещите, щото от там се почва и между другото ми я пусна на обд самонастройка и сега нещата са наред. Даже смея да кажа, че наистина почти няма разлика газ- бензин. Потърси някой доверен и разбиращ човек да ти "прочете" грешките, че иначе може да страдаш докато откриеш истинския проблем. Моя газ мастър ми монтира и на предишната ми кола газ която имаше проблем с ламбда сонда, но той откри проблема и нещата се наредиха. Поздрави и успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...