Премини към съдържание

Сваляне на арматурно табло Галант 2000г.


jorkata2

Препоръчано мнение

Здравеищйте колеги, имам нужда от малко помощ, за сваляне на арматурното табло на Галанта. Има болтове зад страничните духалки, но незнам как да стигна до тях, без да счупя нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Табло не съм свалял, но за духалките ми се е налагало няколко пъти. Това, което мога да ти кажа, е че, ако мушнеш нещо здраво и тънко между частта, която се върти и пластмасата около нея, ще можеш да натиснеш пъпките, на които се държи духалката. От там с много внимание, защото се чупят лесно, ще можеш да ги извадиш. След това с лекота ще стигнеш до щипките, които държат цялата пластмаса или може би ще стигнеш до болта на таблото. Съжалявам, че нямам снимки да ти покажа, но ще се справиш, първия път, когато ги вадих нямах никаква информация и успях. Пожелавам ти успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Табло не съм свалял, но за духалките ми се е налагало няколко пъти. Това, което мога да ти кажа, е че, ако мушнеш нещо здраво и тънко между частта, която се върти и пластмасата около нея, ще можеш да натиснеш пъпките, на които се държи духалката. От там с много внимание, защото се чупят лесно, ще можеш да ги извадиш. След това с лекота ще стигнеш до щипките, които държат цялата пластмаса или може би ще стигнеш до болта на таблото. Съжалявам, че нямам снимки да ти покажа, но ще се справиш, първия път, когато ги вадих нямах никаква информация и успях. Пожелавам ти успех.

 

Имаш предвид да извадя въртящата се част(самата решетка)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да извадя въртящата се част(самата решетка)?

 

Точно така, така е най-лесно (или поне аз не съм намерил по лесен начин). На снимката се вижда въпросната пъпка, която трябва да натиснеш. Това е от средните духалки, но принципа е същият.

post-2881-038956700 1516635718_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми се наложи да си разглобя стария Галант.

Голям зор видях с таблото, докато mario64 не ми каза, че имало болтове и зад духалките. По-късно попаднах на тези схеми:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Аз лично махнах целите духалки, с широка отвертка и навито парцалче за да не надраскам таблото. Подпъхнах между таблото и пластмасата. В долният край са по-крехки, и не носят много на огъване, така че не ги напъвай от там. Освен това мисля, че щипки имаше само отстрани (говоря за целите духалки, а не както колегата само за насочващата част). Хубаво е и да има някой покрай теб, че аз го смъквах сам и се измъчих. Най-вече защото лостът за скоростите(в случая автоматик) ми пречеше много и се наложи първо него да развия и да го завъртя в полегнало състояние за да се разминат с таблото.

 

Още един съвет дйествай бавно без нерви, че ако си припрян като мен стават една камара поразии, а всичко в интериора е трошливо и лесно надиращо се.

 

Поздрави и успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми се наложи да си разглобя стария Галант.

Голям зор видях с таблото, докато mario64 не ми каза, че имало болтове и зад духалките. По-късно попаднах на тези схеми:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Аз лично махнах целите духалки, с широка отвертка и навито парцалче за да не надраскам таблото. Подпъхнах между таблото и пластмасата. В долният край са по-крехки, и не носят много на огъване, така че не ги напъвай от там. Освен това мисля, че щипки имаше само отстрани (говоря за целите духалки, а не както колегата само за насочващата част). Хубаво е и да има някой покрай теб, че аз го смъквах сам и се измъчих. Най-вече защото лостът за скоростите(в случая автоматик) ми пречеше много и се наложи първо него да развия и да го завъртя в полегнало състояние за да се разминат с таблото.

 

Още един съвет дйествай бавно без нерви, че ако си припрян като мен стават една камара поразии, а всичко в интериора е трошливо и лесно надиращо се.

 

Поздрави и успех.

 

Има и щипка отгоре, която е трън в з*****а да се откачи, затова казах на колегата, че е по лесно като извади въртящата част. Иначе и аз първия път свалих цялата пластмаса, като за горната щипка отделих 1 час :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...