Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Имам вероятно тъп въпрос, но просто не ми се струва нормално, това което се случва.

Става въпрос за Pajero 3, 3.2 DID 2001, дълга база, ръчни скорости. Гумите са BF Goodrich A/T 265/70/16.

Проблемът е, че при движение по магистрала при скорост около 110км/ч започва леко тресене на волана. Когато стигна до 120 е вече нетърпимо и се принуждавам да намаля скоростта. Изпробвано при 3 различни пътувания.

Иска ми се да знам се ориентирам къде може да е проблема. Засега мненията, които получавам са, че е от гумите.

Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам вероятно тъп въпрос, но просто не ми се струва нормално, това което се случва.

Става въпрос за Pajero 3, 3.2 DID 2001, дълга база, ръчни скорости. Гумите са BF Goodrich A/T 265/70/16.

Проблемът е, че при движение по магистрала при скорост около 110км/ч започва леко тресене на волана. Когато стигна до 120 е вече нетърпимо и се принуждавам да намаля скоростта. Изпробвано при 3 различни пътувания.

Иска ми се да знам се ориентирам къде може да е проблема. Засега мненията, които получавам са, че е от гумите.

Благодаря предварително :)

.....гуми, джанти, баланс на джантите.....после следват криви спирачни дискове,задържане на преден спир. апарат, крива главина,крива полуоска,разбити шарнири,разбити накрайници и тампони на носачите.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от гумите, имах мишлен латитюд дот 2011г и бая тресеше над 120км/ч. След покупката на 4 чисто нови гуми проблема се оправи на минутата.

Погледнете DOT на гумата и преценете дали са за смяна, предполагам, че БФ-а са си на годинки.

Виждал съм паджеро 3/2001-2 година със оригиналните гуми и според собственика си били добре и с дълбок грайфер, но според мен изпечени като "баничка". Като гледам регистрацията на Юлия/долна черта/, предполагам, че и автомобилът е нейна собственост от около тази дата (без лоши мисли :) ), т.е е закупен/придобит с тези гуми?

ако не са толкова стари се започва с втората част от изречението на ДЖ-Тумби

поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са нови, закупени мин. година, Дот 2015. Не мисля, че са особено стари или че е заминал грайфера.

Гумите, с които го взехме не ставаха за нищо, нормално.

Така или иначе ще се ходи до Дж-я по някое време, просто исках да се ориентирам къде може да е проблема. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...