Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна на запалка


simeonov83

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, налага се да подменя запалката на спейс стар 1.3 2004 г. Италианецът явно е пушил често и запалката е цялата в нагар и разширена вътрешно. Не задържа нито едно зарядно, опитах поне 6 различни вида. Не пуша и запалката ще се използва само за зареждане. Самата запалка е в нещо като чекмедже, което не успях да извадя. Мога ли да я издърпам нагоре от дупката и да я сменя без да вадя чекмеджето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах абсолютно същия проблем. След сваляне на цялата средна конзола едвам успях да изкарам самия панел за запалката със шейната, че отвътре една визитка беше влязла и нямаше затваряне чекмеджето. Да знаеш, че ваденето и слагането са на границата със счупване и втори път не бих го правил. Иначе при мен проблема го реших много лесно. Просто на зарядното увих няколко тънки слоя изолирбанд и сега захваща идеално, без да запецва при изваждане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах абсолютно същия проблем. След сваляне на цялата средна конзола едвам успях да изкарам самия панел за запалката със шейната, че отвътре една визитка беше влязла и нямаше затваряне чекмеджето. Да знаеш, че ваденето и слагането са на границата със счупване и втори път не бих го правил. Иначе при мен проблема го реших много лесно. Просто на зарядното увих няколко тънки слоя изолирбанд и сега захваща идеално, без да запецва при изваждане.

 

Излиза, че за да сменя запалката трябва да свалям цялата конзола :icon_crying: . Благодаря за идеята с изолирбанда, успя да задържи зарядното. Ще почистя с отверка контактите на запалката и дано и в движение да прави контакт.

Мисля да добавя разклонител за запалка в шкафчето отгоре, само трябва да продупча конзолата за да мине кабела. Незнам накрайника на разклонителя дали няма да е дълъг и да не се затваря чекмеджето. В краен случай ще извадя електрониката на някое късо зарядно и ще запоя кабелите към него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си отвориш пепелника, го хвани с 2-те ръце и леко напъни първо от ляво (цялата шейна се държи на пластмасови пъпки които е нужно само да излязат от рамката), за да излезе от рамката а след това и от дясно. Пепелникът излиза целия. Самото му поставяне в последствие представлява по-големия проблем, защото се налага да навиеш зъбните колелца, за да може в последствие да ти се вади пепелникът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...