Премини към съдържание

Глъхнене + светнала лампа за масло ?


n1k3r

Препоръчано мнение

Здравейте отново. Днес ми се появи странене проблем. Както си карам колата започна да не набира на първа и втора предавка както трябва. Усещането е все едно е задръстена и или все едно леко съм и дал газ. След 2 часа престой пак се качих да я видя и пак същата история. Накрая ми светна лампата за маслото. На 2 пъти я угасих и запалих и лампата си светеше. Отидах заредих дизел като запалих лампата угасна. След 40 50 мин. пак ще отида да и проверя маслото на къде е. Онзи ден и сменях филтър на купето, въздушен и горивен ... ако е от значение. Маслото не съм го проверявал защото преди седмица и долях около 600 700 грама макар, че си имаше, но и тогава имах друг проблем.

От какво може да е кои са възможните варианти за това ? Колата е 1.9 102 коня 2002г

 

Забравих да уточня, че е време да сменя и маслото. Преди около има няма 300 400 км трябваше да го сменя. Новото масло така си седи в багажника. Да не би да има някаква защита от износено масло и индекира това, че трябва да го сменя или това няма значение тук ?

Редактирано от n1k3r
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Днес ми се появи странене проблем. Както си карам колата започна да не набира на първа и втора предавка както трябва. Усещането е все едно е задръстена и или все едно леко съм и дал газ. След 2 часа престой пак се качих да я видя и пак същата история. Накрая ми светна лампата за маслото. На 2 пъти я угасих и запалих и лампата си светеше. Отидах заредих дизел като запалих лампата угасна. След 40 50 мин. пак ще отида да и проверя маслото на къде е. Онзи ден и сменях филтър на купето, въздушен и горивен ... ако е от значение. Маслото не съм го проверявал защото преди седмица и долях около 600 700 грама макар, че си имаше, но и тогава имах друг проблем.

От какво може да е кои са възможните варианти за това ? Колата е 1.9 102 коня 2002г

 

Забравих да уточня, че е време да сменя и маслото. Преди около има няма 300 400 км трябваше да го сменя. Новото масло така си седи в багажника. Да не би да има някаква защита от износено масло и индекира това, че трябва да го сменя или това няма значение тук ?

Сигурен ли си,че лампата за маслото свети,а не някоя друга?При мен се получи същото ,но светна чека,и се оказа ,че ЕГР-а прави проблеми :icon_rock: Доколкото знам,няма защита за износено масло.Все пак го смени и виж дали пак ще свети :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази лампа ми свети:

 

https://lh3.googleusercontent.com/R-wP6mJVghLXAhLaiw6mORHfx5L61cvn_BpHLJmSE94afxWryzowgaESEmSIMvIyRlF3XyDS9LPdYxZ8euvcvjPy5x5ydJNFOfXlTT3KslBbcQBIVj6APoq2wq2FtY_Xf3eGEpBHpRPS4duPFURxIHDLwWT7L1L2dQu348hrA0YZeZcsHohxloaweif_3PYyxYXvigoJMKkYYafnRB7EI3kdyz31vafbPMfTUe5Tr7HyHZvXA1nahGAhxTkBjvUTKcZEq72GyFYqgd7-rSNPtDX-Auxth_jqsDAdUCcuaFaYfrpqUy41-WUyYoZDwuYmGNF_bKASZqfst1s7qSJVU2udMElWx8szm9v0DRT-6HKsQwZ_93I81Dfh_FkC62GEqfF8NeJ6c0P2Rigp9AxhlHL2qMCMtMTfqu-KxvMsEextXqcBSYHyvRPzHluKhp53P3idtQTqcMbMSULpKZE681U5F8FK7chudWTY0_HUMY-SgysJXvTdJ0DiHHAQeGTb-Ckmf9RkonQMiDQdufjKfZKsQBNbMx3JNn8LNEqLTvWX1QsOjlR7TdjQ-gX44C0rgKMxSfM6fpgHMcBD7W-h0O7sIe1pekf0MK1uY9elwXIceGSuu3rc=w852-h639-no

 

Та и за това казах за маслото. Забелязах, че свети когато напъна колата. Инак не свети. Ако и давам едвам едвам газ колкото да дигна минималните обороти за превключване няма ядове. Като я напъна леко и светва тази лампа и почва още повече да глъхне да губи мощност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е за маслото,а е чека :rolleyes:

Провери си ЕГР-а или налей качествена нафта и я изрежи по магистралата да се прочисти

При мен така се оправи-бях заредил кофти гориво и започна да глъхне,заредих випауър и я изпържих по правата-от тогава не ми е светвала тази лампа.... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ЕГР клапана е откачен и от буксата и като цяло не е в колата. Самата кола така я купих преди 4г и от тогава до ден днешен ядове за това съм нямал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ЕГР клапана е откачен и от буксата и като цяло не е в колата. Самата кола така я купих преди 4г и от тогава до ден днешен ядове за това съм нямал.

Доколкото знам при този модел не може да се шунтира ЕГР-а,ако е направено,....незнам отиди на диагностика.... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен клапана не е изолиран. При мен електрическата част е разделена от механичната. Вътре си седи механичната част а електрическата е откачена от буксата и съм я прибрал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...