Премини към съдържание

Колт 5 1.3 12V 1998


Kalin Traichev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Отлагах известно време някои ремонти по колата които предстояха.

От както я имам блока беше омаслен от лицевата страна видно от гарнитурата на главата. Отделно гумички на клапаните .

Е в крайна сметка го направих . Смених гарнитурата като я стегнах както е описано на нея и в Аутодата. Премерени бяха и болтовете за дължината им.

Главата разглобена до 0 . Припаснати клапани гумички нови нов семеринг на вала. Зацепена правилно и т.н т.н.

Към момента обаче 5 дни след това ми се струва , че отново започва да "сълзи" по малко масло от нея .... ?!

(защо и как е възможно ? Рядко масло 10W40 ) ?

Маслото е перфектно към момента прозрачно не е черно рядко миризливо и с мехурчета както беше преди)

Водата охлаждащата също изглежда добре ( преди се губеше и слабо парно излизаха и балончета като запаля в нея ) .....

 

Главата беше шлайфана 0.05 ( 5 стотни) изрично ми казаха хората , че Не е била крива нито прегрявана. ( за последното по не в нашите ръце) .

Следващото е , че като я изгася и е топла както дочух днес - се чува като бълбукане на водата ( блук блук блук ) това пък защо е ?

 

Моля , за вашите съвете и опит ако имате с подобна кола и неща ....

 

Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да сълзи масло от гарнитурата на главата. По-скоро от карнитурата на капака на клапаните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е сухо като Пустинята Сахара !

Гаранция - снимки ще кача ако трябва но главата е над 10 см ако имаше и капка бих забелязал . Все пак я изчистих с парцал и пароструйка до Огледален блясък цялата .....!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...