Премини към съдържание

Шум и лека вибрация при ляв завой


Препоръчано мнение

Здравейте!

Наскоро закупух Mitsubishi Lancer, 2007г., 109 коня.

Направих диагностика при Ратола. От там ми казаха че трябва да се смени вътрешен кормилен накрайник и тампони на стабилизиращата щанга.

 

Купиух си частите от друго място и ми монтираха от друг сервиз накрайника. Но тампоните бяха с друг вътрешен диаметър (22мм) а се оказа че са необходими 20мм. Та сега чакам да докарат нови тампони.

 

След ремонта тропането по калдъръм спря, но шума и леката вибрация при ляв завой си остана.

 

Въпроса ми е тази вибрация възможно ли е да е от тези тампони на стабилизиращата щанга, или да търся още сега предварително причината?

 

Тъй като не съм спец по колите, но все пак имам някаква представа ме опасяват две неща.

1. че става въпрос за износен лагер.

2. има някакво изкривяване което не е хванато при стенда.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Колата не е същата, но наскоро сменях лагер на дясно предно колело. При мен се усещаше само потропване като разбит носач, но шум нямаше. Лагера го хванахме като разклатихме колелото по вертикала. Мисълта ми беше, че е напълно възможно и от лагер да са тези признаци. Аз бих я закарал някъде, където да погледнат хубаво и лагерите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И при мойта нещо тропа като вдигна над 90-100 км в час все едно има силно разбалансирана гума ама незнам в кой сервиз да я карам в софия.. може да я разгледат, да ми кажат, че незнаят какво е и ще си изгуба времето само... или да ми кажат че е лагер например, да го сменим и да се окаже, че не е от лагера... абеееееее... въобще..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...