Премини към съдържание

Делко за Space Wagon


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да попитам знаещите следното:

 

Еднакво (заменяемо) ли е делкото на Space Wagon GLXI 2.0, N43W, 4WD, (1992- 1998) отпреди и след фейслифта?

В каталозите за части, на които попадам излизат различни парт номера, но допускам, че са заменяеми.

 

Благодаря предварително ако някой се отзове.

Редактирано от ZAPPA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам знаещите следното:

 

Еднакво (заменяемо) ли е делкото на Space Wagon GLXI 2.0, N43W, 4WD, (1992- 1998) отпреди и след фейслифта?

В каталозите за части, на които попадам излизат различни парт номера, но допускам, че са заменяеми.

 

Благодаря предварително ако някой се отзове.

Няма разлика колега. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Благодаря за отговорите! Нямах предвид да сменям части по дистрибутора, а да го заменя целият.

 

Имам възможност да взема употребявано, но здраво делко от Wagon след 1996 год., в каталозите то е очевидно различно от това на Wagon преди 1996 год.

 

Въпросът е дали е директно заменяемо, т.е. да извадя моето и да сложа на негово място това от по- новият (фейслифтов) Space Wagon?

Дали съвпадат буксите и пр. дреболии?

 

Ако някой е правил такава замяна, моля да потвърди.

Иначе ще го купя и ако не стане ще си имам един дистрибутор от другият вид за разнообразие. :)

 

До 1996, парт номер MD190168 :

 

http://i65.tinypic.com/34ypgk4.jpg

 

след 1996 парт номер MD329093 :

 

http://i68.tinypic.com/24zjc6a.jpg

Редактирано от ZAPPA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги, от около месец имам проблем с Спейс Вагон 2.0 4х4 и двигател 4j63, който придръпва между 850 до 2500 и след това изчезва. Забелязах, че го прави само когато загрее до нормална температура. Тъй като съм сменял свещи, кабели, палец и дистрибуторна капачка, съмнненията ми са за комутатора или нещо друго в делкото. Продават ли се и къде такива консумативи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от около месец имам проблем с Спейс Вагон 2.0 4х4 и двигател 4j63, който придръпва между 850 до 2500 и след това изчезва. Забелязах, че го прави само когато загрее до нормална температура. Тъй като съм сменял свещи, кабели, палец и дистрибуторна капачка, съмнненията ми са за комутатора или нещо друго в делкото. Продават ли се и къде такива консумативи?

 

Скоро имах проблеми с делкото и затова пуснах темата.

Придръпваше известно време, после внезапно ме остави насред трафика и имах неприятни преживявания.

 

В крайна сметка разбрах, че дистрибуторът се продава като оригинална част от Митсубиши цял,

може само капачка, само палец, а останалото (корпусът с бобината и комутатора) е една цяла резервна част.

Разбира се отделно може да се поръча о- пръстен и уплътнение за капачката.

 

В магазина за японски части ми предложиха някаква тайванска фирма, която произвежда бобина и комутатор,

но предпочетох варианта да намеря старо, оригинално и работещо делко.

Даже не го и отворих, просто го боднах в мотора и ...бръмммм. :)

Редактирано от ZAPPA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Еднакво (заменяемо) ли е делкото на Space Wagon GLXI 2.0, N43W, 4WD, (1992- 1998) отпреди и след фейслифта?

В каталозите за части, на които попадам излизат различни парт номера, но допускам, че са заменяеми.

...

 

Да приключа темата, след като на практика проверих нещата.

Дистрибуторите са абсолютно различни, частите от тях не са заменяеми.

 

Но цялият дистрибутор е директно заменяем.

Само буксите са обърнати, но не могат да се объркат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да докладвам и аз за успешния ремонт на делкото. Първо се обадих в фирма предлагаща бубина за Спейс Вагон 2.0 4х4 1996г, но получената беше за второто делко посочено по-горе. За съжаление го разбрахме след разглобяването. След последвалото уточняване на вида на бубината ми доставиха правилната за моята кола и тя вече не прекъсва на ниски обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...