Премини към съдържание

Mнение за масло


Препоръчано мнение

Здравейте, някакво мнение отностно това масло за каризмичката ? http://eneos-bulgaria.bg/?page=products&productID=6

Гледам , че спецификациите са окей и пише , че няма наличие на сяра , Вие какво бихте казали :)

Редактирано от Todor carisma
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някакво мнение отностно това масло за каризмичката ? http://eneos-bulgaria.bg/?page=products&productID=6

Гледам , че спецификациите са окей и пише , че няма наличие на сяра , Вие какво бихте казали :)

 

Не че няма, а стойностите като цяло на сулфатната пепел, фосфор и сяра са намалени. Това е Mid SAPS формула и според мен е отличен избор:

1. Защото има най-върховият американски стандарт API SN

2. Защото е по модерната и предпочитана от мен европейска категория ACEA A3/B4

3. И не на последно място защото добавя европейският стандарт за защита на системите за вредни емисии - AECA C3. Т.е. хем ще защитава повече катализатора (намалени нива на фосфор), хем и намалените нива на сулфатната пепел ще правят по-малко нагар, хем ще дава и известна икономия на гориво (условно) около 1,2% (спрямо SAE 15W-40 масло).

 

За горният двигател е правилен избор. Но ако предпочетеш SAE 5W-30, мотора ще се развърта още по-леко (което не е малко). И ако е в добро техническо състояние можеш да сложиш от тази гама SAE 10W-30 масло, което е почти баш по последните изисквания на MMC за твоя двигател.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че няма, а стойностите като цяло на сулфатната пепел, фосфор и сяра са намалени. Това е Mid SAPS формула и според мен е отличен избор:

1. Защото има най-върховият американски стандарт API SN

2. Защото е по модерната и предпочитана от мен европейска категория ACEA A3/B4

3. И не на последно място защото добавя европейският стандарт за защита на системите за вредни емисии - AECA C3. Т.е. хем ще защитава повече катализатора (намалени нива на фосфор), хем и намалените нива на сулфатната пепел ще правят по-малко нагар, хем ще дава и известна икономия на гориво (условно) около 1,2% (спрямо SAE 15W-40 масло).

 

За горният двигател е правилен избор. Но ако предпочетеш SAE 5W-30, мотора ще се развърта още по-леко (което не е малко). И ако е в добро техническо състояние можеш да сложиш от тази гама SAE 10W-30 масло, което е почти баш по последните изисквания на MMC за твоя двигател.

Поздрави

 

Значи да считам , че това масло което съм избрал е подходящо и е правилен избор да го сипя в мицуто :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да считам , че това масло което съм избрал е подходящо и е правилен избор да го сипя в мицуто :)

 

Да, то е един от многото подходящи и правилни избори. Остава качеството в тубата да оправдае и репутацията си. Още повече че ще го вземеш от Вносител на маслото.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...