Премини към съдържание

Молба за съвет за покупка на Mitsubishi Outlander след 2008 година


Препоръчано мнение

Здравейте,

Искам да помоля за съвети относно предстоящата ми покупка на Mitsubishi Outlander - след 2008 г. Планирам да го закупя от България, но имам сериозни притеснения относно предлаганите автомобили в автокъщите. Спрял съм се на дизелов двигател.

 

https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=15451

 

Бих бил много благодарен ако ми отговорите на въпросите по-долу:

 

1.Можете ли да ми дадете информация за сервиз, в който да закарам автомобила и да направят диагностика изцяло - за да разбера техническото му състояние.

2.Какво трябва да гледам при покупката на автомобила - как да разбера дали е бил катастрофирал, по какви белези мога да разбера дали е в добро или лошо техническо състояние.

3. Какви са слабите страни на модела, които да проверя, за да предотвратя бъдещи ремонти - за пример смяна на съединител, скоростна кутия и т.н. ?

4. Ако евентуално харесам автомобил каква е процедурата по закупуването - как става самото закупуване, кога и как се плаща автомобила? - може би въпросът звучи глуповато, но досега не съм закупувал автомобил втора употреба, и дори си нямам на представа кога и как плащам.

5. Какви биха били първоначалните разходи след закупуването на такъв автомобил - смяна на консумативи ?

 

Като цяло ще бъда благодарен за всякаква информация, която да ме насочи и помогне в закупуването на автомобила.

 

Благодаря предварително на всички, които се отзоват на темата ми.

 

Хубав и слънчев ден от мен.

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз мога да бъда полезен с информация за маслата касаещи т.5).

 

1. ДВГ:

Двигателя на Outlander 2.0 DI-D, 2007-2010 е BSY (VW) 140 HP (говорим за 2.0 дизел нали?). Преди бе същото като сега, но от 2010 г препоръката бе за специфично масло по стандарт VW 506.01 във вискозитетен клас SAE 0W-30. През 2016г Mitsubishi промениха препоръките и сега стават отново няколко масла имащи стандарта за помпа-дюза. Двигателя събира 4,3л. Ще дам ориентировъчна цена за качествено масло на пазара за 5л да си информиран. Най-добра опция от 4-те е първата от долуизброените.

 

OEM recommendation

year-round VW 507.00 SAE 5W-30 (145 лв)

year-round VW 506.01 SAE 0W-30 (166 лв)

year-round VW 505.01 SAE 5W-30 (113 лв)

year-round VW 505.01 SAE 5W-40 (110 лв)

 

2. Ръчна ск.кутия, раздатка, преден + заден диференциал могат да се обслужат с едно и също масло отговарящо на стандартите API GL-4/GL-5 SAE 75W-90. Цената за 4л е към 110 лв най-висок клас масло.

 

3. Спирачна течност най-висок клас 1л DOT 5.1 е към 25 лв

 

4. Хидравлика волан Special power steering fluid, Dia-Queen PSF 1л към 22 лв

 

5. Антифриз VW G 12 TL 774-F 8л към 70 лв

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

4. Хидравлика волан Special power steering fluid, Dia-Queen PSF 1л към 22 лв

Поздрави

 

Хидравличната течност за тази кола по книжка е ATF Dextron III. Поне така пише на моята и такава ми сложиха и в сервиза.

Става въпрос разбира се за 2.0 DI-D 140hp.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...