Премини към съдържание

Проблем с обороти Space Runner 1.8 4x4


Препоръчано мнение

Колеги здравейте !

 

Имам Митсубиши спейс рънър 1.8 4х4 . Имам проблем с оборотите на празен ход от доста време .При запалване от 700-800 изведнъж скачат на 1600 за момент , след това пак се връщат на 800 , това при студен двигател. При загрял мотор държи 1200 , с включени консуматори ( фарове , парно и др. падат на 900-1000 и така си стоят , но ако включа климатика падат на 400-500 .

 

Почистих дросела , почти без промяна , смених стъпковото моторче , същата работа единствено при включен климатик светва check engine и оборотите пак са около 500.

 

Възможно ли е проблема да е в това което е под дросела , воден смукач или нещо такова е , за съжаление не му знам името ?

 

Ако имате някакви други идеи , ще съм ви много благодарен !

 

 

Благодаря на отзовалите се !

 

П.С. Ходих на доста майстори , за тях проблема беше МПХ , да ама не !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ЕКУ, настройка на дросела, възможно е да не отчита Idle позицята на педала. Най-добре на диагностика за да се види положението на МПХ и работата му.

На следващия ти въпрос отговора е - в Пловдив, при Милен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ЕКУ, настройка на дросела, възможно е да не отчита Idle позицята на педала. Най-добре на диагностика за да се види положението на МПХ и работата му.

На следващия ти въпрос отговора е - в Пловдив, при Милен :)

 

 

Колега благодаря за съвета !

 

Само искам да поясня , след малко ровене в интернет и четене , всъщност не съм сменял МPX , а само датчика за позицията на дросела ( майстор ми каза , че това е МPX :) ) .

 

Имам друго моторче , това в което влизат два маркуча , надявам се това да е вече и така , ще го сменя и тогава ще видя какъв ще е резултата.

 

Ако не се оправи ще бягам до Пловдив.

 

 

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за позицията на дросела английското му наименование е TPS, когато го сменяхте настроихте ли го при отпуснат педал ключето му да е затворено? Ако системата не отчита че педала е отпуснат не прави опит да коригира оборотите.

Това в което влизат 2 маркуча е ISC - контролер за оборотите на празен ход или МПХ, при студен двигател държи по високи (има биметален механизъм отчиташ топлата вода). При загрял двигател оборотите ги контролира едно моторче преместващо един шибър, игла с която регулира въздуха през един байпас. Ако искаш го свали и ревизирай, при мен беше счупена иглата. Цената му не е приятна. Аз ако съм и имам време - Пловдив е на час и нещо от Ямбол, адаша като я закачи на уреда веднага се вижда как работи системата за празен ход. И ще я коригира.

http://www.ebay.com.au/itm/Idle-air-speed-control-valve-for-Mitsubishi-CC-LANCER-1-6-1-8-4G92-4G93-IAC-ISC-/151863395357

Има и сервизни упътвания как се настройва първоначално - положение на ТПС, отвор на клапата, винтовете...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за позицията на дросела английското му наименование е TPS, когато го сменяхте настроихте ли го при отпуснат педал ключето му да е затворено? Ако системата не отчита че педала е отпуснат не прави опит да коригира оборотите.

Това в което влизат 2 маркуча е ISC - контролер за оборотите на празен ход или МПХ, при студен двигател държи по високи (има биметален механизъм отчиташ топлата вода). При загрял двигател оборотите ги контролира едно моторче преместващо един шибър, игла с която регулира въздуха през един байпас. Ако искаш го свали и ревизирай, при мен беше счупена иглата. Цената му не е приятна. Аз ако съм и имам време - Пловдив е на час и нещо от Ямбол, адаша като я закачи на уреда веднага се вижда как работи системата за празен ход. И ще я коригира.

http://www.ebay.com.au/itm/Idle-air-speed-control-valve-for-Mitsubishi-CC-LANCER-1-6-1-8-4G92-4G93-IAC-ISC-/151863395357

Има и сервизни упътвания как се настройва първоначално - положение на ТПС, отвор на клапата, винтовете...

 

 

Колега благодаря за изчерпателната информация !

 

Сега вече съм по-наясно с нещата , а и днес се чух с Милен от Пловдив.

 

Надявам се скоро да се похваля с решение на проблема .

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...