Премини към съдържание

Серво спирачки Space Star 1.3


Препоръчано мнение

Здравейте!

Къде точно се намира възвратното клапанче на сервото на спирачките на Space Star 1.3 от 98-ма? Гледах маркуча, който излиза от самото серво и влиза във всмукателния колектор и не видях по него да има такъв клапан, да не би да е интегриран в корпуса на сервото?

Питането ми е във връзка с един феномен, който забелязах при машината на леля ми - когато колата работи, сервото си работи отлично, със съвсем леко натискане на педала на спирачката колата спира доста бързо. Изгася ли двигателя с натиснат педал на спирачката обаче - усещам как с изгасването педалът рязко се втвърдява (а трябва да има вакуум за поне още 2-3 натискания на педала). Дори мислех да срежа маркуча и да сложа клапан от друг автомобил с надеждата да се оправи този проблем, но не искам да бързам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за схемата!

Значи затова не съм го видял това клапанче. Интересно тогава защо цялата система работи така все едно клапана го няма - не се задържа никакъв вакуум.

Май трябва да видя дали маркучът е изобщо оригинален - съмнява ме, че някой го е сменял навремето...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...