Премини към съдържание

Смяна на глава


Trif83

Препоръчано мнение

Колеги имам Галант 97г 136к.с. 2.0 бензин и ми се налага да сменя главата на двигателя но незнам коя модификация е DOHC или SOHC. Разбирам че едното е двувалка а другото един вал но как да разбера моята коя е. Прочетох някъде из форума че мога да сменя от едната модификаци към другата ако блока го позволява без да се сменям целия двигател но пак незнам как да проверя дали моя блок го позволява.

Моля помагайте

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ти е SOHC колега, т.е, едновалов.

 

Дано си прав колега ще изчакам още няколко колеги да дадат инфо и ще действам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно колегата е прав, но за по-сигурно можеш и сам да провериш - броят на валовете се вижда, като отвиеш капачката за маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно колегата е прав, но за по-сигурно можеш и сам да провериш - броят на валовете се вижда, като отвиеш капачката за маслото.

Точно така направих вчера

SOHC е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги взех глава дадох я на сервиз да я надуят шлайфат и да препаснат клапаните + смяна на гумичките на клапаните.

Има няма 6 часа и ми се обадиха че е готова.

Въпроса ми е могат ли за 6 часа да направят всичко? Аз знам че главата се надува и стои 24 часа под налягане. Мисля че ме качват на черешата.

Някой има ли информация колко време отнема това обслужване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като знаеш защо не си я наду сам .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Те ако държат всяка глава по 24 часа отдавна да са фалирали,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif процедурата трае не повече от 30 минути и най много бави запушването на всички отвори .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал че може сам да си я надувам. Знам че се прави в сервиз и от колеги на работа знам че 24 часа се надувала. Може и колегата да незнае и затова питам тук. Ако съм го правил преди няма да питам. Колкото повече информация събера повече ще знам за друг път. Все пак никой не се е родил научен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...