Премини към съдържание

Проблем с инжектор


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес след зареждане на бензин и 5-6 километра каране ми светна чека на колата, и започва да работи неравномерно.При направена диагностика от един съсед с някаква програма Торкс,излиза грешка P0201 injector circuit-cylinder1.Сложил съм добавка и високооктанов бензин и няма промяна.Моля за насоки, чистене на инжектори(възможно-невъзможно)или подмяна е решението.Колата е Колт 2009 1.3 бензин.

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно губи връзка с инжектора, провери кабелите (започни проверката откъм общото захранване на всички инжектори).

- не знам дали има вариант самият инжектор да е прекъснал - нека колегите с повече опит да кажат дали са имали такива случаи - но първо виж по кабелите от къде може да се губи връзка.

В случая не е въпрос за почистване, иначе може да се почистват, да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,има развитие по случая и то е,че захранване до него стига,но инжектира е "дал фира" и няма никакви признаци на живот.Решението е нов цена 115 лв и 6-7 дни срок на доставка.Благодаря на отзовалите се.Ще пиша като има развитие

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как е дал фира - прекъснал ли е? -> мерите го на съпротивление и няма никакви омове ли?

 

(защото ако е изгорял, може нещо по кабелите да окъсява.)

 

Ако не те мързи, включи го този инжектор към някоя друга букса и виж дали грешката ще се премести и на въпросната (на друг цилиндър).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,няма съпротивление!Ще пробвам и със смяна на буксата за да съм сигурен 100%.Благодаря за насоките, колега dreadx

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом няма съпротивление от няколко ома, явно е прекъснал.

 

Действай внимателно с новия инжектор - да не би да има оголен кабел и да замасява някъде -> оттам да гори.

(- ама той пък ще е в гаранция, така че споко..)

 

Все пак огледай кабелите - не за друго, ами си мисля, че не се скапват често от само себе си.

Или поне не съм чел хората масово да се оплакват от прекъсващи инжектори.

 

p.s. -- то пък никой не се намери да каже нещо като статистика върху повече мицубишита..

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Огледах,до колкото мога да видя всичко изглежда наред. Чакам новия инжектор и ще докладвам. Не знам дали не са консуматив при тази цена 115 лв."оригинал"

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...