Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Carisma 1.8 GDI 1997 ECU scan.


crazzybg

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Имам запитване ако някой е попадал на този проблем и има решение.

Закачам ОБД2 елм327 мълнията с блутота след което имам 2 платени програми на телефона и те ми казват че връзка с устройството има но с ECU няма. при което се разрових из форума и виждам много самоделки кабели които са преправени... въпроса ми е :

Някой от Бургас да ме насочи към магазин или в интернет линк към точните кабели за този автомобил. В алиекспр. виждам ОБД кабел но не съм сигорен дали няма да ги купя и да се набутам. Моля някой който е запознат да пише или да даде линк.

 

п.с.

- не се хващам да преправям пинове.

Редактирано от crazzybg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола не е с OBD протокол, чете се с тестер на мицубиши MUT-II и някои други скъпи тестери, които не знам. Питал съм в няколко сервиза и ми казаха, че моята не я поддържат. Ходих при Милен от Пловдив, специалист по GDI двигатели (моята не е GDI) и с неговото устройство я чете и се гледат данните от датчиците в реално време. Има начин и за самодиагностика да си направиш, за да видиш какви грешки е записала. Потърси във форума е писано.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Ще видя другата седмица като ми оправят динамото и сменя ролки с ремаци колко лев ще остне и ако има излишак 300 400 лева ще закупя устройството което видях из сайтовете ако ли не се надявам да не ми вземат повече от 50 лева за диагностика.

Проблема за това да е закарам на диагностика е че влиза в разход 9 на 100 при извън градско с 100 до 110км.ч. и смърди на суров бензин. Надявам се ако изведе грешка да каже ламбда сонда 😆

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочети из форума за GDI двигателите, по спомени много хора се оплакват от завишен разход на GDI и Милен им ги оправя.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...