Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Относно Разход и стъп.моторче.


crazzybg

Препоръчано мнение

Здравейте.

От известно време съм собственик на Карисма 1997г ГДИ 1.8 мотор.

Нещо след като я взех стана и може причината да е че не е била карана колата но да го спомена че изглеждаше добре през 30те минути каране.

 

Дава ми среден разход 10,4л на 100 за 1 седмица шофиране при определен маршрут, 1км градско и 12км извън градско.

смених свежи НЖК щото не ми хареса как пали и видях старите при което се заодачих как съм палил, смених въздушен филтър и почистих стъпковото моторче при което разхода падна на 9.3 на 100 за 400км засичане. Та сега господин мултицет ми каза динамото не зарежда.. при шофиране колата има интервали в които предърпва .

 

та въпроса ми е дали ще има промяна след смяна на динамото.

Подозирам че ламбда сондата може да е за смяна че нещо мирише на соров бензин... дали не достига достатачно ток за всичко това според вас и още нещо... Някой може ли да каже с какво ОБД е колата 1 или 2 тъй като буксата прилича на 2 но когато тръгнем да сканираме стига до 4 от 5 и спира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

По принцип имаше тема за газовете,намирисват по гадно газовете...тея дни ще наблюдавам мойта как е понеже я барниках малко и ще споделя ако има ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...