Премини към съдържание

Проблем с Каризмата


yavcho

Препоръчано мнение

Колеги здравейте,

Отварям нова тема, защото не открих решение на проблема си в другите(извинявам се, ако съм го пропуснал). От няколко месеца съм собственик на Каризма 1.8 ГДИ.След като я взех обаче, започна да се появява един проблем. Всъщност са два, но си мисля че може да са свързани. Основно проблема, е че мирише на бензин, зацапва бронята отзад все едно е чипосан дизел и подозирам че ми гори повече, тъй като е така от както съм я взел и базата ми за сравнение е от тук и в "карсдата". Другия проблем, е че когато поддържам една и съща скорост (карам с постоянна газ така да се каже) се случва по някога да прекъсне (все едно двигателя гасне или се губи някой цилиндър), но като подам газ и се оправя (все едно пали пак). Ходих при майстор тук във Варна и той ми каза лабда-сонда. Смених я но резултат нямаше. Ходих пак, каза че този път нещата са добре, но определено не са, защото в някой моменти така мирише, че ми идва да сляза отколата, а и това прекъсване. Попитах същия майстор "добре защо ми мирише на неизгоряла смес, и прекъсва, и кади бронята" и той ми сподели, че този модел били така. Работата е там, че аз друга каризма с окадена задна броня не съм виждал, а и на един познат, каризмата не прекъсва така и му гори по-малко. Същия майстор замерва и бубини, компресия,и я закача на диагностика след което установи, че другото е наред. Проверих във форума дали някъде са споделени подходящи майстори във Варна и видях че има, което е много полезно, та се оказа че съм ходил при този въпросния майстор, който е посочен в темата, само че на мен "този модел са така" не мивърши работа. Моля ви за помощ, искам да си оправя колицата че ми харесва. Благодаря предварително!

Редактирано от yavcho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че същото съм го описал и аз в една тема, карам с постоянно скорост или дори когато ускорявам и се усеща като насичане, прекъсване, губене на мощност все едно си отнел газта за част от секундата и продължава да си върви нормално. Започнах да обмислям вариянта дали това не е следствие на мръсен горивен филтър или боклуци в резервоава, защото на няколко пъти ми се появи проблемът след хубаво разклащане или при наклон. Но и нямам време да отида на майстор, пък и как да му покажа проблема, като той се появява, когато сам прецени :D

 

П.П. не съм засякал разлика в горенето от както го имам това :) А това с окадената броня ми се струва пълна глупост, моята е 1,8 ГДИ 99г. и няма абсолютно никакви опушвания по бронята !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че същото съм го описал и аз в една тема, карам с постоянно скорост или дори когато ускорявам и се усеща като насичане, прекъсване, губене на мощност все едно си отнел газта за част от секундата и продължава да си върви нормално. Започнах да обмислям вариянта дали това не е следствие на мръсен горивен филтър или боклуци в резервоава, защото на няколко пъти ми се появи проблемът след хубаво разклащане или при наклон. Но и нямам време да отида на майстор, пък и как да му покажа проблема, като той се появява, когато сам прецени :D

 

П.П. не съм засякал разлика в горенето от както го имам това :) А това с окадената броня ми се струва пълна глупост, моята е 1,8 ГДИ 99г. и няма абсолютно никакви опушвания по бронята !

 

същия е проблема..., а колкото до бронята нормално е като няма изгаряне да кади... аз не съм казъл че задължителнопроблема е един, просто казах бе е възможно. Ако случайно откриеш нещо споделикакво си открил. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...