Премини към съдържание

Eclipse2G - скъсани болтове на скоростна кутия


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Имам Eclipse 2G (4G63) и имам много странен проблем, два болта се бяха развили и изпаднали от скоростната кутия, след като ги подмених, дали минаха и 4000-5000 км.,

единия се скъса, а другия беше изпаднал пак. Съответно при натискане на съединител, двигателя се отделяше от скоростната кутия ; )

 

Някои да се е сблъсквал с подобни проблеми ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега съветвам те при първа възможност да оправиш двата болта. Много е важно всичките 5 болта да са на място. Правилно си забелязал; при натискане на съединителя се отделят двете повърхностти, което кара коляновия вал да се притиска излишно вършху лагерите с.Това доста бързо ще доведе до така нареченото "Crankwalk".

 

Ето снимка на 5тте болта и съответното им място на кутията. Един от които близа откъм шофьорската страна.

 

http://www.dsmtuners.com/attachments/trans-bolts-jpg.90065/

 

http://www.dsmtuners.com/attachments/trans-bolts2-jpg.90066/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравей,

 

Благодаря за снимките.

 

Най-вероятно ще се стигне до сваляне на скоростите да се види какво причинява късането на тези болтове ; ).

 

Защото ги подмених, но сега тресе доста странно колата.

 

Поздрави,

Цветан

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е усукано купето. Кутията пасва ли си перфектно на тампоните ? Не карай колата така, чупил съм камбана на кутия на 1г от липса на един болт. При мен причината беше, че имах счупено ухо на блока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...