Премини към съдържание

Проблем при студен двигател Лансър Спортбак 2009


bongoman

Препоръчано мнение

Здравейте,

колата е Lancer Sportback 2009 1,8 143к.с. бензин и газ. От един месец имам следния проблем, при потегляне сутрин газта отговаря бавно една секунда след натискане на педала. След изминаване на около 500м се оправя и колата е добре целия ден до другата сутрин. Проверих я и с диагностика няма грешки в двигателя. По съвет на майстор свалих дроселовата клапа и я изчистих( с газ за горене) проблема изчезна за два дена, и пак се появи. Ако някой има идея да сподели.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

колата е Lancer Sportback 2009 1,8 143к.с. бензин и газ. От един месец имам следния проблем, при потегляне сутрин газта отговаря бавно една секунда след натискане на педала. След изминаване на около 500м се оправя и колата е добре целия ден до другата сутрин. Проверих я и с диагностика няма грешки в двигателя. По съвет на майстор свалих дроселовата клапа и я изчистих( с газ за горене) проблема изчезна за два дена, и пак се появи. Ако някой има идея да сподели.

Поздрави.

....позапушил си инжекторите, (бензиновите)......покарайте я малко на бензин-примерно 100км. извънградско( примерно Благоевград - Дупница и обратно )с 120-140 км./ч. ,по възможност с хубав бензин и добавка за почистване на инжекори....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам тези дни. Иначе сипвам бензин 100 октана от ОМВ. Днес ще сложа и добавка.

Към газовата уредба има система за смазване, дали тя не е причината за запушването?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам тези дни. Иначе сипвам бензин 100 октана от ОМВ. Днес ще сложа и добавка.

Към газовата уредба има система за смазване, дали тя не е причината за запушването?

...правилно че има система за смазване на клапаните, че тези мотори са малко кашкавалени,но едва ли е от това .....аз също имам такава система и до сега не е имало проблеми,освен ако не сте сипвали някаква менте течност в системата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих добавка за почистване на инжектори Бардал 6в1 в 15л бензин, обиколих по магистралата на високи обороти после по едно планинско пътче(общо около 80км), тази сутрин пак същата ситоация подавам газ и колата реагира след 1сек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих добавка за почистване на инжектори Бардал 6в1 в 15л бензин, обиколих по магистралата на високи обороти после по едно планинско пътче(общо около 80км), тази сутрин пак същата ситоация подавам газ и колата реагира след 1сек.

Колега, какво става? Има ли развитие по колата с това забавяне сутрин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изгорих и останалия бензин и май се по-оправиха нещата, има много лекичко забиване при потегляне но е много по добре. Освен добвката друго не съм правил. Мисля да повторя процедурата като светне резервата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Изгорих и останалия бензин и май се по-оправиха нещата, има много лекичко забиване при потегляне но е много по добре. Освен добвката друго не съм правил. Мисля да повторя процедурата като светне резервата.

Хахахахаха, стига я мъчи колата бе. Нищо и няма, просто и трябва време за събуждане сутрин! Хахахахаха

Аз сутрин си я паля, докато се наглася да сваля якета да хвърля на задната седалка, жената и малкия да се натуткат и си минат 1-2мин. После нямам никакви проблеми. Това мисля , че по-скоро се получава от CVT-то, а не от горивната система!

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега мойта е с ръчна кутия не е СВТ. Иначе не е кой знае какъв проблем просто ме дразни. Тези дни ще я оставя в сервиз да я диагностицират сутрин докато е студена, ще пиша резултати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега мойта е с ръчна кутия не е СВТ. Иначе не е кой знае какъв проблем просто ме дразни. Тези дни ще я оставя в сервиз да я диагностицират сутрин докато е студена, ще пиша резултати.

Е стига де, дразни те! Само това ли те дразни в колата?!?!?! Хахахаха, свиркай си, карай си и се радвай на живота!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...