Премини към съдържание

Обслужване на Space star DI-D 102hp?


Препоръчано мнение

Какви ремъци и ролки се сменят на Space star DI-D 102кс? Предстои ми смяна на ангренажа, а не знам какво друго ще ми трябва да си купя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеѝ.При коѝ маѝстор възнамеряваш да ходиш?Тоѝ може да ти каже какво да сменяш ролки,ремъци,водна помпа,масло,антифриз и в зависимост от състоянието на колата.Аз лично ходя при Митко в сградата на СБА и съм много доволен,ако искаш тел.за връзка пиши.За маслото гледаѝ да е Елф 700 10/40 турбо дизел илиТотал 7000 10/40 турбо дизел,но ти си решаваш.Късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, смятам да ходя при приятел на мой приятел преди Тих труд вдясно, монтьор е на някакви таксита. Преди си карах Ибизата там и съм много доволен от него, ама незнам дали е барал мицубиши/рено мотор. Този Митко можеш ли да кажеш впечатления (+-)нещо?

 

Колата в момента е с масло Total 10w40 (един приятел ми казва, че мога да пробвам с 5w40, ама предвид километрите незнам. По километраж е около 180 000.) А ремъка е сменян 06.2010 на 96 000км.

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митко си разбира от работата,доволен съм от него и съм пращал доста хора при него и те са доволни.Що се отнася до маслото би трябвало да се посъветваш поне с двама трима.Моѝта кола беше на 174 000км.като я купих и ми казаха че 10/40 ще е добре за километрите ѝ.Ако имаш възможност обслужи я изцяло,но имаѝ едно на ум,че все нещо непредвидено може да изкочи.Смени си всичко за да ти е мирна главата и внимаваѝ,маѝстори има много,но кадърните са малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, смятам да ходя при приятел на мой приятел преди Тих труд вдясно, монтьор е на някакви таксита. Преди си карах Ибизата там и съм много доволен от него, ама незнам дали е барал мицубиши/рено мотор. Този Митко можеш ли да кажеш впечатления (+-)нещо?

 

Колата в момента е с масло Total 10w40 (един приятел ми казва, че мога да пробвам с 5w40, ама предвид километрите незнам. По километраж е около 180 000.) А ремъка е сменян 06.2010 на 96 000км.

 

Здравей колега. Отностно маслото най-добре би било, ако намериш то да отговаря на:

1) SAE 5W-40

2) ACEA A3/B4

3) RN 0710 стандарта по Renault. Последният е стъпнал върху ACEA A3/B4, но с допълнителни изисквания от Renault към маслото. За щастие този стандарт не се дава в SAE 10W-40 масло, така че ако искаш най-доброто за ДВГ, вече знаеш 3-те критерия. Всичко друго е в някаква степен компромис.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Смених всички ремъци, ролки и водна помпа. Обаче ми изникна един друг въпрос.

 

Самообезвъздушава ли се сама охладителната система?

 

След като си взех колата от майстора видях, че нивото на антифриза е над максимума, а беше под него. Майсторите отричат да са слагали допълнително антифриз, нито вода и ме посъветваха да покарам малко и сама ще се обезвъздуши. Е, днес направих две разходки от по 30 км извънградско, ама нивото си е все същото. При загряла кола като отворя капачката на разширителния съд няма фъскане. Парното си работи добре, стрелката за температурата е на същото положение почти по средата (както преди) като загрее. Някой ако може да сподели мнение, че понеделник ще съм на дълъг път с колата и малко се притеснявам?

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...