Премини към съдържание

Километража работи когато си иска


Препоръчано мнение

Километража започна да работи когато и както си иска,не отчита,в един момент скача на 140примерно,аз карам с 20-30-,той сочи 100.Напръскахме буксите с контактен спрей,но се оказа че едното краче,на датчика откъм скоростната кутия е останало в буксата-просто се е окислило и скъсало.Някой знае ли или да има за продан такъв датчик,че в магазина ми казват суми от над 140лв,а от рено били подобни,но не съвпадали показанията на километрите при движение.Двигателя е 1.3 2002г

Редактирано от Румен Ирманов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, доколкото знам жилото на километража и спидометъра е механично (точно жило си е) и завършва с това дето го наричаш "датчик". Жилото е около 30 лв.. Смяната е малко пипкава, но и непрофесионалист като мен се справи. Апропо каква е колата. Моя опит е с Рънър 1999

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, доколкото знам жилото на километража и спидометъра е механично (точно жило си е) и завършва с това дето го наричаш "датчик". Жилото е около 30 лв.. Смяната е малко пипкава, но и непрофесионалист като мен се справи. Апропо каква е колата. Моя опит е с Рънър 1999

Колата е спейс стар,1.3 и не е на жило а е електронно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвахме и срязахме датчика,запоихме ново краче,залепихме го и на пробата тръгна..след 30-40км.пак замря и сега не мърда,явно трябва нов-откъде ще ме посъветвате да взема-явно за рено не стават,макар да са с еднакъв номер-това разбрах от прочетеното тук.

Редактирано от Румен Ирманов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверихте ли платката на километража. Платката контактува с моторчето на километража с мисля бяха 4 контактни площадки, които с времето се износват и километража замръзва на определена скорост. След леко почукване се оправя и после пак след време замръзва. Поне при мен така правеше. Като се оправи контакта на платката с моторчето на километража проблема се реши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не замръзва стрелката,а показва каквото си поиска,ту на доло,ту на горе,аз се движа,тя сочи 0 или 120 примерно.Не показва вярно скоростта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...