Премини към съдържание

Спирачки


kim69

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Случаят е следния: сменени предни спирачни дискове, сменени всички накладки, предни и задни, предните са акебоно, буталата работят нормално, не са клеясали, водачите са почистени и смазани, спирачната течност е сменена и системата е обезвъздушена, НО Галанта не спира както трябва. Би трябвало като скоча върху педала с все сила да закове и да се включи АБС, но това не се случва, колата спира много плавно, спирачния път е много дълъг. Има ли вероятност накладките да не са се напаснали към дисковете още? Някакви предположения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да пробвах ги след смяната :)

Ами недей :) Мини поне едни 200-300 км и тогава "скачай" на педала. Дай им възможност да се напаснат.

 

Би трябвало да зависи и какви са дисковете, дали с тези накладки са 'партия' или не. Някои накладки държат повече, други - не. Акебоно би следвало да са добри, но не съм ползвал.

 

За АБС-а май е добре да отидеш на диагностика, щом въобще не захапва при 'скок' върху педала... Аз бих го проверил.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и аз го правих това упражнение четирите диска , четирите колела накладки, ремонтни комплекти на четирите апарата, нова течност и премахване на хидравличния разпределител на усилието за задните спирачки (за шестака става на въпрос на двойката отдавна направено).

Е още първия ден вечерта тръгнах на работа и колоиздач искочи от нищото последва рязко спиране но нито искаше да спира нито абс нищо стреснах се яко с късмет няма пострадали.

Сега 1200-1300км по късно колата кове прекрасно и абс-а си се включва когато се наложи.

Извода е покарай исползвай по често спирачките но леко и равномерно без рязки спирания за да се отъркат и напаснат накладките и дисковете и всичко ще се оправи и колата ще си спира както трябва.

 

П.С. има и тънък момент новите дискове са намазани със смазка против ръжда тя трябва да се измие с обесмаслител при монтажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това пропуснах да направя да измия дисковете с обезмаслител, хем гледах някакъв клип, в който изрично показаха, че трябва дисковете да се почистят. Но сега след няколко дни, колата започна да спира по-добре и АБС си се задейства. Колега, как става този номер с премахването на разпределителя за задните спирачки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто го махаш и свързваш тръбичките със снадки това е!

Разбира се следва яко обезвъздушаване на задницата.

Имам тема за това в форума потърси там съм обяснил всичко стъпка по стъпка още на старата ми двойка.

И резултата в цифри и лично усещане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги кви хиляди км, на третото натискане на педала трябва да спира на 6 колата след смяна на дискове и накладки..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...