Премини към съдържание

Монтаж на парктроник


Препоръчано мнение

Привет!

 

Наскоро спечелих на майтап един търг в Ebay за парктроник, на смешната цена от 10р! У-вото е с 4 датчика, звуков сигнал и дисплей. Направо си е престъпление да не го монтирам! Обаче нямам идея дали мога да прекарам кабелите за датчиците без сваляне на бронята. Та ако някой е извършвал такава манипулация нека да сподели опит откъде е прекарал кабелите, трябва ли да се пробиват отвори в ламарината на купето и т.н.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Наскоро спечелих на майтап един търг в Ebay за парктроник, на смешната цена от 10р! У-вото е с 4 датчика, звуков сигнал и дисплей. Направо си е престъпление да не го монтирам! Обаче нямам идея дали мога да прекарам кабелите за датчиците без сваляне на бронята. Та ако някой е извършвал такава манипулация нека да сподели опит откъде е прекарал кабелите, трябва ли да се пробиват отвори в ламарината на купето и т.н.

Благодаря!

 

Може и без сваляне на бронята, кабелите ги караш на сноп до лявата страна на колата, там имаш пластмаса под корите и от там можеш да вкараш кабелите. Модула също можеш да го монтираш някъде там, за да не ти се размотават много кабелите на сензорите и ако парктроника ти е с дисплей, само за него си прекарваш кабела. По-праговете май ще е по удобно, защото централно под мокета до централната конзола е малко игра, освен ако не свалиш цялата задна седалка. Но като цяло щом нямаш предни сензори, не е страшно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Имаш предвид отзад, отляво, под бронята да събера снопа? Там има някакъв технологичен отвор с тапа или просто там е най-удобно да се пробие пластмаса, а не метална част? просто не съм лягал да гледам отдолу и не знам ситуацията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Имаш предвид отзад, отляво, под бронята да събера снопа? Там има някакъв технологичен отвор с тапа или просто там е най-удобно да се пробие пластмаса, а не метална част? просто не съм лягал да гледам отдолу и не знам ситуацията...

 

Дано да не е като моите!Купих 2бр от някакъв варненски електронен магазин....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gifгодина и ....умря.Не работи дисплеят,пищи,когато реши.Е,за 30лв не трябва да очаквам софи маринова да ми пее,но добре,че монтирах само единия,на Хюндай Купе.Та,дано при теб да изкара повече.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си слагал евтин парктроник. Монтажът не е труден, сам човек за около 1 час. Бронята не съм махал, първо сложих датчиците според инструкциите, после връзване със свински опашки на кабелите и ги вхарах, като пробих дупка и ги вкарах в гумен маркуч. Маркуча залепих със силиконче. Кабелите на сензорите включих в платката, а нея поставих до мястото където ми стои крика, в дясната част. Важно е да се нагласи впоследствие поредността на сензорите -като се разместват буксите в управляващия модул. Захранването вързах към светлините за задната скорост, като просто проследих кабела и го обелих, а после изолирах отново. Оттам кабела до дисплея мина по гумените уплътнения над вратите и така до огледалото. Нищо не съм разглобявал, работи прилично вече две години.

Редактирано от vins365
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! Когато времето ми позволи ще направя нужното и може да кача снимки как е станало.

Успешен ден на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! Когато времето ми позволи ще направя нужното и може да кача снимки как е станало.

Успешен ден на всички!

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...