Премини към съдържание

Галант Е88А - изключва задна скорост.


Препоръчано мнение

Здравейте!

На скоро се сдобих с този рядък екземпляр и ми изникват някои проблеми. Първият за решаване е този - изключва задна скорост. Дори и да задържам лоста с ръка пак изключва с хъркане. На равно все пак мога да мръдна малко, но на лек наклон изключва малко след зацепване на съединителя. Колата е 4х4. Мотора е V6; 2,5; 24v; 6G73, а скоростната кутия е W5M33. Останалите скорости влизат нормално, е не така мазно както съм свикнал, но влизат. Съединителя отделя по средата. Моля за насоки, съвети и предположения.

Поздрави!

 

Иван

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, моля препоръчайте масло за ръчна скоростна кутия. Кутията е W5M33-WVXF. В сървис мануала, производителя посочва : Hipoid gear oil SAE 75w-90 API GL4. Като количество - 2,2л. за кутията и 0,5л. за раздатката. Става ли същото масло и за задния диференциал? Препоръчайте ми изпитано и доказано добро масло с посочените спецификации.

Моля и за препоръка за масло за двигателя - 2.5 V6 24v - 6G73.

Благодаря!

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли достатъчно масло в кутията, да не е изфирясало нанякъде?

 

(И на мен няколко пъти ми изплюва от задна - ама не се бях сетил да проверя за маслото. Сега попаднах на една тема в съседния раздел - дето на колегата му изхвърляла от 5-та скорост, но след като долял масло проблемът изчезнал. При пръв удобен случай ще го проверя и на моята.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е първото, което смятам да направя - да проверим нивото на маслото, но изчаквам да се освободи майстора. Искам да го източим, да видим има ли следи от метал в него. После мисля да налеем новото и да пробвам как ще е. Ако проблема е вътре в кутията е ясно, че няма да се оправи с ново масло, но предвид сложността и цената на сваляне и ремонт на кутия искам да опитам всичко, което може да ме спаси от сваляне и отваряне. Благодаря за мнението, все пак от 150 прегледали темата, ти си първият, който написа нещо ;)

Надявах се все някой да е отварял такава кутия и да ми подскаже на какво се дължи проблема, но...

Поздрави!

 

Иван

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е първото, което смятам да направя - да проверим нивото на маслото, но изчаквам да се освободи майстора. Искам да го източим, да видим има ли следи от метал в него. После мисля да налеем новото и да пробвам как ще е. Ако проблема е вътре в кутията е ясно, че няма да се оправи с ново масло, но предвид сложността и цената на сваляне и ремонт на кутия искам да опитам всичко, което може да ме спаси от сваляне и отваряне. Благодаря за мнението, все пак от 150 прегледали темата, ти си първият, който написа нещо ;)

Надявах се все някой да е отварял такава кутия и да ми подскаже на какво се дължи проблема, но...

Поздрави!

 

Иван

Звучи като муфа. Надали зависи от маслото тоя проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...