Премини към съдържание

Трудно палене през зимата.


Препоръчано мнение

]Здравейте нов съм и не знам да ли се повтарям. От както съм купил каризмата от 2014г. на 320 000км. е имам проблем който така и не мога да отстраня, с нов акумулатор и нови свещи на BOSCH съм а през зимата и не само тогава когато темп. падне около нулата паленето става трагично. Подгрявам 4 - 5 пъти и с подаване на газта паля, не подгрея ли толкова пъти, препалва и веднага оборотите падат и гасне, Този проблем ме тормози доста а иначе е желязна машина. Надявам се да ми помогнете

Редактирано от Жулиян
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,замервали ли сте компресията на двигатеря?Ако не се лъжа трябва да е между 20-21At.Падне ли към 17At забрави за палене през зимата.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,замервали ли сте компресията на двигатеря?Ако не се лъжа трябва да е между 20-21At.Падне ли към 17At забрави за палене през зимата.Лека вечер.

[/quote

 

Ако копресията не е на ниво, дали си струва да ремонтирам колата или да я продавам по скоро :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал такъв проблем и съм писал по него във форума.Има доста обширна тема по този въпрос,не знам защо не си я открил.Причините може да са следните-при мен се оказа датчик за температурата на инжекциона,като моята каризма е бензинова. След това пак се появи проблема,ходих на диагностика и ми казаха че има вероятност компа да не разпознава ключа и затова да не пали от първия път.Един друг познат който без да е майстор на коли при споделяне от моя страна за този проблем каза че все едно не достига гориво при първото подаване на контакт за запалване тоест бензинова помпа.И сега колата понякога пали от втория път през лятото,но двигателят работи без проблем.Ако искаш си замери компресията,но за по нататъшни действия се консултирай и с други хора.Дано да съм ти бил полезен. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...