Премини към съдържание

Странен проблем....


Препоръчано мнение

Колеги появи се един странен проблем при мен :)

 

Вентилацията в колата спря да насочва въздуха към краката или към прозореца ... тоест духа само централно.

Като врътна стрелката към прозореца прожината връща стрелката нагоре, ако може да ме разберете .... много ми е странно ... тази сутрин го открих ... пробвах какво ли не и не става ... не мога да насоча въздуха на никаде ... само централно ...

 

Някой ако му се случвало или има идея от какво може да е или как може да се поправи ? :icon_crying:

Ако завали и ми се запоти стъклото, ще стане интересно :icon_blush:

 

Мерси предварително ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи..........ако ти е механично насочването , т.е. с жило, провери го да не се е откачило откъм копчето или от към клапата долу, в единия случай е по добре, щото е по лесно да се стигне до там ,а в другия е по кофти

Ако ти е на моторче, то провери дали бутона ти работи , или пък кабеляците провери, или самия мотор .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Механично е, а не с моторче ... Проверих отзад за кабели итн .... всичко изглежда ОК ...

Каде е тази клапа ??? Как мога да стигна до нея ? Като свалих панела пак не намерих жило :(

 

:tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клапата е почти централно , долу, но малко и в дясно, след мотора-духалката е,а този мотор седи зад джапката..........може да е на колелца ,но не вярвам, много е голямо разтоянието и обикновенно се реализира с жило, ако то седи на копчето както си трябва, значи е откачено от долу, откъм клапата...........

Виждал съм и вариант жилото да е закачено на оста на клапата, но самата ос да е счупена вътре или от към клапата( това естествено не на :mitsu-smiley: ) но все пак..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Пламен е прав - на малко кофти място е клапата. Може да се ориентираш горе-долу от тази тема. Там на една от снимките има с червен цвят цифрите 8 и 9 - там е клапата. Щом си с жило, или то се е разкачило в един от двата края или има механичен проблем. По принцип то минава през една (или 2) метална скоба, докато стигне от врътката до клапата и може да е изкочило от тази скоба. Тя по принцип е стегната, но може и да се е разхлабила и тогава пак няма да можеш да си насочваш струята. Използва се и един лостов механизъм, може и от него да се е разкачило жилото. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...