Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съединител омеква от време на време


Препоръчано мнение

Здравейте, вчера когато реших да потегля вкарах задна да излезна от паркинга и съединителя ми омекна, не можех да вкарам нито една скорост, след това веднага се оправи, но след няколко превключвания пак омекна и така омекваше постоянно когато го използвах повече иначе когато не го натискам повече време и след това пак почна да превключвам си е добре, но след няколко натискания пак омеква. Не е мек постоянно , но какъв може да е проблема? Видях, че течността е до минимума, това ли да е проблема или нещо друго? Някакви съвети да ми дадете кое да започна да проверявам едно по едно, понеже не искам да ходя директно на майстори. :}

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах, че http://i40.tinypic.com/2lmmag7.jpg тук ми капеше и след като дръпнах гумичката от вътре изтека течност, обезвъздуших го налях течност , сега работи , но все пак не е достатъчно твърд съединителя като преди. Това е някакво цилиндърче с бутало ако не се лъжа, аз мисля, че проблема си е от него, изкажете мнение по въпроса :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти ремонтен комплект за долна помпа на съединител. Като я свалиш виж буталцето в какво състояние е, че може и нова помпа да трябва да вземеш вместо ремонтен комплект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти ремонтен комплект за долна помпа на съединител. Като я свалиш виж буталцето в какво състояние е, че може и нова помпа да трябва да вземеш вместо ремонтен комплект.

 

След като тръгна да я свалям , ще изтече ли течността всичката и какво точно да следя за буталото. И между другото течността в казанчете беше на дъното много мътна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се да е без язвички или надрано, повредено по някакъв начин пречещ да работи нормално.

 

 

Това клипче ще ти даде насоки как се сменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долната помпа е сменена, свалих и казанчето за течността и го почистих , че имаше много утайка и мизерии, налях течност, обезвъздуших и всичко е точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега поне няма да имаш грижи със скоростите. А колко струва една долна помпа? Преди време ремонтния комплект за около 20 лв. го бях взел. За помпа ми искала 100, 120 лв, нещо такова ми се върти из главата.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

40 лв. я взех от магазин за Японски авточасти в Стара Загора , питах и в Autoplus там ми казаха 45 лв. Грубо ги има по 30/40/50 лв. има и по-скъпи разбира се, но все пак колата да няма да я карам 20 год. , че да взимам оригинална и скъпа. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече повече от година с нова помпа ABE от сайта на колегата от форума. Струва малко над 20лв. и буталото и е зелено като на оригиналната. http://mitsubishito.com/index.php?route=product/category&path=136_251_283

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече повече от година с нова помпа ABE от сайта на колегата от форума. Струва малко над 20лв. и буталото и е зелено като на оригиналната. http://mitsubishito.com/index.php?route=product/category&path=136_251_283

 

 

(y) И моята е с зелено. Имаше и по евтини, но реших да взема тази от 40 лв. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...