Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Space Star - 1.3 - мнения


Препоръчано мнение

Здравейте, Фенове на Мицубиши!

Търся си автомобил и много ми хареса наскоро модела Mutsubishi Space Star, и по-специално със бензинов мотор - 1,3 /2000-2002 г./

Доста ми харесаха и параметрите на мотора, като разход на гориво и т.н.

 

Искам да попитам за вашите отзиви, или съвети при избор на този автомобил, и заслужава ли си?!

 

Доколкото съм запознат - японските коли имат по-скъпи части от европейските.

 

Благодаря предварително за вашите отзиви и съвети!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Фенове на Мицубиши!

Търся си автомобил и много ми хареса наскоро модела Mutsubishi Space Star, и по-специално със бензинов мотор - 1,3 /2000-2002 г./

Доста ми харесаха и параметрите на мотора, като разход на гориво и т.н.

 

Искам да попитам за вашите отзиви, или съвети при избор на този автомобил, и заслужава ли си?!

 

Доколкото съм запознат - японските коли имат по-скъпи части от европейските.

 

Благодаря предварително за вашите отзиви и съвети!

 

Здравей колега, след като пишем в този форум, значи се вълнуваме, следователно сме доволни от колите си. В началото на секцията за Space Star има важна тема цък, обхващаща доста мнения.

Това че колата е японска не означава че всичко в нея е такова. Много производители си обменят know-how и/или взимат възли и агрегати. Така например скоростите на Мицку 1.3 са френски, както и по-голямата част от окачването (амортисьори, макферсони). Това което аз съм сменял лично като ремонти ако мога да го кажа, са тези 2 възела+съединител и частичен ремонт на скоростите. Последният може би не би се случил, ако италянеца си бе сменял навреме маслото. Както и друг път съм казвал, за този конкретен модел няма нито една тема от рода "Остави ме на пътя". Всичките болежки са дребни (без горните) и вече сме на етап слагаш гориво и караш. А, и да се изфукам че данъка ми е 21 лв в Пловдив. Като обслужване течностите са достъпни като всички азиатски коли. Бързо загрява зимата и парното е баня русалка. Имаш простор в купето, хидравлика волан, ел.стъкла и климатик. Лесно се газифицира. Да вярно е че двигателя не е състезателен кон, но той и не е проектиран да бъде. За да разбереш дърпа ли, взимат банда авери за тежест и правиш тест драйф. За среден клас автомобил се представя чудесно. Но като всяка кола си иска обслужване и поддръжка... ;)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Фенове на Мицубиши!

Търся си автомобил и много ми хареса наскоро модела Mutsubishi Space Star, и по-специално със бензинов мотор - 1,3 /2000-2002 г./

Доста ми харесаха и параметрите на мотора, като разход на гориво и т.н.

 

Искам да попитам за вашите отзиви, или съвети при избор на този автомобил, и заслужава ли си?!

 

Доколкото съм запознат - японските коли имат по-скъпи части от европейските.

 

Благодаря предварително за вашите отзиви и съвети!

 

Четири години е основно средство за придвижване.С газов инжекцион 100км=около 5 лева извън и около 8лв в града.Здрава,лесно се кара .Не е за товарене и състезания.Частите можеш сам да се убедиш какви са,като попиташ за ремъци,ролка,филтри.Друго почти няма да се налага,ако колата е поддържанаhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей...

Аз карам такава и за 3 години смело мога да кажа че съм доволен.Вярно като километри не са много но пък освен съединител друго не съм сменял.Като разрход обаче не е толкова икономна.Извънградско под 6.5 не съм падал и това при около 100-110,по нагоре съответно се покачва разхода.След газификация за 30 лв. Минах над 500км и то 90% от тях балканско.

Аз лично мисля че ще останеш доволен,но не вземай първата попаднала търси по обстоино

Поздрави....и успех..

 

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си карал японски автомобил преди това - аз съм останал с едно общо впечатление: тия имат друга представа за автомобил.

Ще гледаш много странно когато хората покрай теб заговорят за техните си автомобили:

Главно за ремонти и сменени части, ако искаш да вземеш участие ще е с въпрос "Това моята има ли го.", в това число влиза, обаче и кой колко си обича колата там ти си на: "Ами, знам къде е паркирана."

Цялата им философия, поне според мен е: колата е да те закара от точка Ч до точка Щ. Не се опознавате взаимно - тя не ти съдира кожата (ремонтите, когато се наложи, им са лесни) и ти не я опознаваш, както фабриката я е сглобила. Не я галиш по таблото: "запали миличка, ще ти купя нова гарнитура, не ми смесвай маслото с антифриза, моля те"

Не! Палиш - тръгваш. Няма страст, няма проблеми.

Да пишат други, но моите сблъсъци с тяхна са тези.

 

Отделно можеш да погледнеш темите в този форум и после примерно на Рено. Ще останеш с общи впечатления за марките.

 

Частите ... немските са по-скъпи: наскоро правихме служебния Спринтер (Мерцедес) сега ремонтирам новозакупения ми Space Star: Резултата е 1000лв. Срещу 350 дотук(ще пиша колко пари ми е излязъл целия) за едни и същи ремонти. Гарнитура, глава, ремъци(верига, зъбчатки), обслужване. Мерцедеса - един ден за свалянето на главата и един ден за сглобяване, :mitsu-smiley: за разглобяване - 45мин дотук + 25 мин покрай скоростната кутия.

Редактирано от Wimoweh
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей...

Аз карам такава и за 3 години смело мога да кажа че съм доволен.Вярно като километри не са много но пък освен съединител друго не съм сменял.Като разрход обаче не е толкова икономна.Извънградско под 6.5 не съм падал и това при около 100-110,по нагоре съответно се покачва разхода.След газификация за 30 лв. Минах над 500км и то 90% от тях балканско.

Аз лично мисля че ще останеш доволен,но не вземай първата попаднала търси по обстоино

Поздрави....и успех..

 

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

 

Здравей, Колега!

Какво да гледам, като слабост? Гние като Опел или слабо окачване като на френските коли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега!

Какво да гледам, като слабост? Гние като Опел или слабо окачване като на френските коли?

 

 

 

Нито едно от двете!Здраво окачване,(още нищо не сменяно по него)и много добро антикорозионно покритие.Като "слабост"след 17г употреба...едни втулки на скоростния лост,и едни пластмасови шайби наречени ''лагер'' на макферсона... :) ,което се лекува разбира се.Разход...различно... :D от 4.5-8.5л бензин.Абе най добрата.... :first: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Говорите отличен разход само за 1,3 мотора?

А, дизела бихте ли го препоръчали? Принципно съм резервиран, заради скъпата поддръжка на дизела, и ако нещо стане там дюзи....и т.н. турбина.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АКо искаш повече коне заради което евентуално се на сочваш към дизела по добре вземи 1.6мотора.Вярно Д ще върви повече,но както ти сам каза подръжката е доста повече.А не дай си боже да се налага да меняш помпа или дюза.Като разход на гориво/цена няма по евтино от газ.....

 

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...