Премини към съдържание

ABS тайни и загадки!


Sitio

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!

 

Основният ми проблем е че не мога да намеря схема на буксата на ABS-a на Галант 2.0 GLSTD 2000 год MK VI.

ABS-ът известно време проявяваше капризи докато не спря съвсем да работи. Полу-работещият му синдром беше че веднага след като запаля колата светваше лампата за ABS проблем. Оправях го като в движение загася и запаля колата. Тогава лампата изгасваше и ABS-a се включваше до първия червен светофар. В момента в който колата спре на място лампата светваше и ABS-a се изключва (без значение дали изключвам двигателя или не). Сега вече си е постоянно умрял.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели НОУ-ХАУ-то за вероятен проблем, а ако имате схема на пинаут-а на ABS буксата (за да замеря датчиците от нея) ще е още по-чудесно защото тукашния ел сервиз не успяха да я намерят из безбройните им програми.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те ти ги схемите - от страница 501 започва за АБС.

 

Да не би да си само с диодни крушки отзад ? Трябва да има поне една халогенна (с жичка), например в третия стоп, иначе светва лампата...

 

Какъв е кода на грешката, която набива - напиши тук да ти кажат знаещите какво е...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за схемата!

Не съм с диодни крушки, знам за проблема, а колата не могат да я прочетат с OBD II, предполагам заради това че май е с MUT II протокол или са и отрязали някой кабел на буксата защото мисля че не подава захранване на reader-ите ELM XXX.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заради МУТ-а е .. трябва си специализиран тестер.. не съм сигурен дали няма да стане със самодиагностика да я видиш грешката.. ако не си пробвал направи го.. в документа е казано с волтметър със стрелка, но със светодиод трябва да стане перфектно, мисля дори тук имаше тема точно с диод ...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...