Премини към съдържание

Colt 1.3 AMT 2007 електрически проблем


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Случи ми се неприятен проблем с колта и нямам идея какво мога да направя. Изведнъж спряха да работят: вентилатор на парното, централно заключване, нагревател на задното стъкло.

Бушоните в таблото под волана са ок, проверих ги. Намирам в гугъл подобни проблеми при каризма и при други колтове от това поколение. Оказва се че има още едни бушони, които се намират в кутия на +клемата на акумулатора. Въпроса ми е някой срещал ли е този проблем, сменял ли е тези бушони. До колкото разбирам те не са от стандартните бушони, а са 80А или 100А.

За капак на всичко съм с колата в чужбина и скоро няма да се връщам в българия за да закарам колата на сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Случи ми се неприятен проблем с колта и нямам идея какво мога да направя. Изведнъж спряха да работят: вентилатор на парното, централно заключване, нагревател на задното стъкло.

Бушоните в таблото под волана са ок, проверих ги. Намирам в гугъл подобни проблеми при каризма и при други колтове от това поколение. Оказва се че има още едни бушони, които се намират в кутия на +клемата на акумулатора. Въпроса ми е някой срещал ли е този проблем, сменял ли е тези бушони. До колкото разбирам те не са от стандартните бушони, а са 80А или 100А.

За капак на всичко съм с колата в чужбина и скоро няма да се връщам в българия за да закарам колата на сервиз.

На плюсовата клема има мощен предпазител под прозрачно капаче/при Колт-6/. Ако е изгорял и не можеш да намериш със същата стойност може да се постави ВРЕМЕННО парче жичка отрязана от многожилен проводник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На плюсовата клема има мощен предпазител под прозрачно капаче/при Колт-6/. Ако е изгорял и не можеш да намериш със същата стойност може да се постави ВРЕМЕННО парче жичка отрязана от многожилен проводник.

Благодаря за отговора, точно това е проблема. Най-крайния, на капачено му пишеше 80А. Намерих офицален сервиз на митсубиши и след доставка от 3 дни ми смениха цялата клема. Взеха ми 78евро, от които към 25 май беше цената на самата клема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...