Премини към съдържание

Коли от Дубай и Катар


Препоръчано мнение

Здравейте , интересуваме как най-изгодно ще излезне да вкарам кола от Дубай или Катар. Имало някакви врътки през Англия и Германия да се спестят някои такси и плащания.

Ще ми обясните ли точно как стоят нещата . Намерих една кола в Дубайски сайт и колата се оказа че се кара в Кипър .Не мога да разбера каква е цялата схема с Кипър ,защо коли от Дубай и Америка първо ги вкарват там и после ги продават.Ще съм благодарен за всякаква информация.За да не остана изненадан.

Ясни са нещата ако колите се вкарат в БГ какви са разходите

-10% Мито

-20% ДДС

-Транспорт

-Технотест

 

Ще съм много Благодар

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще се вкараш в голям филм! Цената на колата по документи + транспорта + митото - върху сбора от всичко това се начислява ДДС-то. Направи си добре сметката, защото технотеста и той не е евтин, а е твърде възможно митницата да не ти признае документа за цената и да си начисли митото върху цената на колата по Шваке.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да допълня. При такъв внос мисля се налага технотест. Приятел имаше проблема с такъв при внос от щатите. За мен е голям минус.

Отделно не е ли прекалено смело да се взима кола по снимка само?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...
  • преди 2 седмици ...

Части има, вносът е напрежителен. Така и не разбрах ако внесеш такъв автомобил, например Паджеро 2013 с най големия двигател, какво точно ще платиш. Аз внесох електромобил от Швейцария и платих зверски суми на фона на цената му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...