Премини към съдържание

Грандис


Препоръчано мнение

Здравейте,колеги.Та по-същество,много съм се навил за един Грандис или още както го наричат "Голямото куче"! Но като цяло информацията е доста оскъдна във форума,интересуваме конкретно,интериора скърца ли,говоря за пластмасовите елементи(четох че всичко вътре било обло,няма ръбати истории което ме спечели,за разлика от немските бараки).Мотора читав ли е(говорим за 2.4 165hp.) вероятни проблеми с него ? поддръжка? разхода на гориво четох че е около 13,говорим за градски условия.Понася ли АГУ(някъде четох че се монтирала бутилката вън по купето,интересно ми е къде точно?).И само да допълня че в момента притежавам Колт,от който съм безкрайно доволен но вече доста поустаря(никога ме е предавал) и не смятам да изневерявам на марката!

Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави от Белгия! :)

Редактирано от Dakich
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

85 преглеждания и нито един отговор?!?! Хайде,живнете де!!! Кажете ми какво да гледам при покупката,дайте ми малко мнения и за автомата??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно газовото и монтирането на бутилката от вън,никой не каза нищо ?

......има теми ,писани преди кажи речи 6 години от мен, там съм описал всичко подробно за въпросите, които имате ......потърсете ги ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......има теми ,писани преди кажи речи 6 години от мен, там съм описал всичко подробно за въпросите, които имате ......потърсете ги ........

Колега,не успях да го открия,би ли ми помогнал ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,нов съм в форума карам ГРАНДИС на газ 2.4 автомат от известно време имам проблем с паленето,обоколих всички сервизи в Пловдив и никой не може да ми каже от къде идва проблема.Когато иска пали лесно когато иска пали трудно,няма значение топла или студена.Ако някой е имал такъв проблем моля помогнете.

 

Благодаря педварително

Редактирано от angel7733
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в сервиза на Milen_z ходи ли? Ако не си, в профила му има телефон, мисля че ще ти помогне.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,нов съм в форума карам ГРАНДИС на газ 2.4 автомат от известно време имам проблем с паленето,обоколих всички сервизи в Пловдив и никой не може да ми каже от къде идва проблема.Когато иска пали лесно когато иска пали трудно,няма значение топла или студена.Ако някой е имал такъв проблем моля помогнете.

 

Благодаря педварително

......как не пали???Завъртате контактния ключ от положение ОН към пол. Старт и не върти стартера ли или......?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Та по-същество,много съм се навил за един Грандис или още както го наричат "Голямото куче"! Но като цяло информацията е доста оскъдна във форума,интересуваме конкретно,интериора скърца ли,говоря за пластмасовите елементи(четох че всичко вътре било обло,няма ръбати истории което ме спечели,за разлика от немските бараки).Мотора читав ли е(говорим за 2.4 165hp.) вероятни проблеми с него ? поддръжка? разхода на гориво четох че е около 13,говорим за градски условия.Понася ли АГУ(някъде четох че се монтирала бутилката вън по купето,интересно ми е къде точно?).И само да допълня че в момента притежавам Колт,от който съм безкрайно доволен но вече доста поустаря(никога ме е предавал) и не смятам да изневерявам на марката!

Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави от Белгия! :)

 

Здравей! И аз от няколко месеца имам Грандис 2.4 бензин автомат и затова ще си позволя да ти дам инфо след навъртяни около 7 000 км, 3 000 от които на газ. Първо да знаеш от от автомата няма по-голямо удоволствие, разходът ми е обаче около 17л. в града на газ, при кротко каране може да направиш 15л. Извънградско пада на 13л. спокойно, но ако бързаш много го смятай 15л. Изобщо не се притеснявай за АГУ-то, както върви на бензин, така и на газ, разликата е в разхода - както казах приблизително 2л. повече...При читав сервиз няма дори да разбереш какво са правили по колата, при мен се вижда само доп. компютър и системата за доп. смазване и бутилката е отвън на мястото на резервната гума. А тя е в...гаража. За колата - удобство и практичност по японски, возията е типично стегната за японка, за дълъг път е идеална, задницата е голяма и при свалени трети ред седалки събира много багаж, само трудно се паркира-решението е парктроник...Двигателят е достатъчно мощен за такъв автомобил - предполага се че ще возиш семейството си и няма да ходиш с него на състезание, така че има и ускорение, и удоволствие, но предпочита да не го мачкаш, а да го галиш и колата пак ти се отблагодарява...За обслужването на мотора си приготви поне 1 000 лв.и купувай колкото се може по-истински части и масла - не си заслужава да икономисваш...Скоростната кутия не съм я пипал още защото работи перфектно, има си сервизни интервали и т.н. Феродо предно и задно к-т - около 250 лв. и да знаеш че автомата много помага за бързата подмяна на дисковете и накладките, но пък и самата кола тежи 1650 кг празна...А моята почти никога не върви празна...Също така не жали пари за гуми - скъпи са, но си струва - аз съм с четири чисто нови зимни гуми Гудиър и колата върви като по релси, иначе не можеш да усетиш возията..Ходова част - частите са от среден ценови клас, но пък японецът добре го е измислил и ремонтът не е труден. Интериор - както казах всичко е стегнато и няма нищо излишно по таблото и уредите, много удобно и практично...Има доста клипове в интернет, добре е да ги изгледаш защото колата не е много разпространена и малко сервизи се наемат да ремонтират Грандис, а всъщност няма нищо сложно...И накрая имай предвид че разликата от Колт до Грандис е като да сравняваш черно - бял телевизор Юност с последен модел 3D LED TV...Няма нищо общо освен марката!

Редактирано от Venelin Dimov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Привет от месец и аз карам грандис преди седмица сложих газ чегох доста гледах и снимки но на място маисторите прецениха ВЪТРЕ . Бутилката е тороидална но от долу беше много ресковано . Не я настроиха добре но по това което четох не е лесно ако им е за първи път. Та другата седмица отивам да си я донастроят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...