Премини към съдържание

Странен проблем с педала на газта


pepoz

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам много шантав проблем с педала на газта. Смешно или не сега в студеното скърца и то само когато е на скорост. Звучи невероятно, но след редица тестове това е факт. Особенно сутрин когато е много студено при потегляне и дори само при отпускане на съединителя без подаване на газ има скърцане като гума в гума. При подаване на газ и отпускането си скърца сериозно, но само колата като е на скорост. Като е на свободна колкото и да давам газ не скърца. Този нелогичен феномен е необясним за мен, но ме дразни много и съм принуден да се излагам тук и да питам дали някой се е сблъсквал с това чудо. След един флакон WD40 пръскане дето ми падне около тази зона, ефект нулев :icon_blush:

 

Колата е Lancer 2004 1.6i CS3A

Редактирано от pepoz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането идва от педала, или от коша и двигателя? Ако е отпред, може да пробваш да смажеш със wd-40 вилката на ск. кутия - има едно маншонче, махаш го и пръскаш вътре. Там се смазва, ако ти скърца педала на съединителя.

След като не скърца на свободна, значи няма вързка с педала на газта и жилото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането идва от педала, или от коша и двигателя? Ако е отпред, може да пробваш да смажеш със wd-40 вилката на ск. кутия - има едно маншонче, махаш го и пръскаш вътре. Там се смазва, ако ти скърца педала на съединителя.

След като не скърца на свободна, значи няма вързка с педала на газта и жилото.

Отпред е и мисля, че е в купето. Точно от газта или 100% от зоната под краката на шофьора. Там се чува отчетливо. Ако е от коша би се чувало глухо.

Утре така и така съм почивка, почвам пак наред да пръскам :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането идва от педала, или от коша и двигателя? Ако е отпред, може да пробваш да смажеш със wd-40 вилката на ск. кутия - има едно маншонче, махаш го и пръскаш вътре. Там се смазва, ако ти скърца педала на съединителя.

След като не скърца на свободна, значи няма вързка с педала на газта и жилото.

 

ЧНГ на всички.

 

Колега наистина се оказа, че от коша. Тези дни като е студено само като запаля двигателя без да давам газ или да е на скорост прискърцва, както и при гасене за 1сек.

Явно е тампон нещо.

Какви обаче тампони има отпред? Търсих в интернет тампон на двигател за CS3A и не намерих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше скърцане при натискане на педала на съединителя, пак бих те посъветвал да смажеш вилката. В твоя случай обаче не мога да дам съвет. На мен пък малко ми скърцат спирачките в студено време в покой. Така не можем да гадаем, локализирай скърцането с точност, за целта ползвай помощ от приятел - един в колата, един на отворен капак да слуша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...