Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Парно на Space star


BO4O1

Препоръчано мнение

Здравейте,извинявам се предварително ако темата се повтаря но никъде не открих отговор на моя въпрос.

Интересува ме дали е нормално силата на струята на духане да намаля при включване на топло.Забелязвам че като е на студено доста силно си духа,а когато превключа на топло като че ли потока въздух леко се спъва.Сменил съм филтър-купе,топлината си е добре,бих казал че доста бързо си загрява,но в сравнение с предишните ми автомобили ми се струва че духа по слабичко.

Също така се питам дали има друго място за почистване преди филтъра и вентилаторчето,къде е отвора от където взима въздух системата на парното,там няма ли филтър,решетка или др.?

Автомобила ми е Space star-2003 1.6l.

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

любопитен проблем. Пробвах се да разгледам схемите в публикуваното тук ръководство, но не виждам разумно обяснение освен:

1. Ако имате климатик, трябвало да имате 2 филтъра за въздуха в купето, дали са сменени и двата?

2. Топлия въздух има различни реологични свойства и може просто да се чува по-слабо.

3. Очевидно топлия въздух трябва да мине през радиатора, а това означава по голямо съпротивление, следователно по-слаб поток. Но не минава ли и незатопления въздух през същото, но незагрято радиаторче , или има байпас, който би обяснил разликата в потоците.

 

post-20290-027455200 1448555785_thumb.gif

Редактирано от Stoyaneze
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

...Ако имате климатик, трябвало да имате 2 филтъра за въздуха в купето, дали са сменени и двата?...

Тц, само един си е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо с клапите да няма проблем.Иначе гледам обяви за филтри...има и с един филтър(без климатизатор) :) ,има и с два филтъра(със).Моя е с два филтъра,един до друг...става като цял...хм..може и самото радиаторче на парното отпред да е омазано с боклуци..примерно.. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам климатик,филтърът му е един от две части който съм сменил.Но от няколко дена обсъждаме тази теория с колегите че при топлия поток може да става съпротивление при радиаторчето и може да е нормално.Но и не изключвам да има боклуци някъде.Мога ли да стигна лесно до радиаторчето?Да се почисти евентуално(освен ако не трябва да се сваля цялото табло както при голф),както писах по горе къде е отвора от където взима въздух системата на парното,там няма ли филтър,или решетка?

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

При темата за %парното% при мен не издухва хубаво от дясно!Възможно ли е да е запушен въздуховода с дунапрен ,защото вадих парченца дунапрен от страничните въздуховоди.Ако е така трудно ли се разглобява да се изчисти.Благодаря предварително!!!

Редактирано от milev75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...