Премини към съдържание

Парно на Space star


BO4O1

Препоръчано мнение

Здравейте,извинявам се предварително ако темата се повтаря но никъде не открих отговор на моя въпрос.

Интересува ме дали е нормално силата на струята на духане да намаля при включване на топло.Забелязвам че като е на студено доста силно си духа,а когато превключа на топло като че ли потока въздух леко се спъва.Сменил съм филтър-купе,топлината си е добре,бих казал че доста бързо си загрява,но в сравнение с предишните ми автомобили ми се струва че духа по слабичко.

Също така се питам дали има друго място за почистване преди филтъра и вентилаторчето,къде е отвора от където взима въздух системата на парното,там няма ли филтър,решетка или др.?

Автомобила ми е Space star-2003 1.6l.

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

любопитен проблем. Пробвах се да разгледам схемите в публикуваното тук ръководство, но не виждам разумно обяснение освен:

1. Ако имате климатик, трябвало да имате 2 филтъра за въздуха в купето, дали са сменени и двата?

2. Топлия въздух има различни реологични свойства и може просто да се чува по-слабо.

3. Очевидно топлия въздух трябва да мине през радиатора, а това означава по голямо съпротивление, следователно по-слаб поток. Но не минава ли и незатопления въздух през същото, но незагрято радиаторче , или има байпас, който би обяснил разликата в потоците.

 

post-20290-027455200 1448555785_thumb.gif

Редактирано от Stoyaneze
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

...Ако имате климатик, трябвало да имате 2 филтъра за въздуха в купето, дали са сменени и двата?...

Тц, само един си е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо с клапите да няма проблем.Иначе гледам обяви за филтри...има и с един филтър(без климатизатор) :) ,има и с два филтъра(със).Моя е с два филтъра,един до друг...става като цял...хм..може и самото радиаторче на парното отпред да е омазано с боклуци..примерно.. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам климатик,филтърът му е един от две части който съм сменил.Но от няколко дена обсъждаме тази теория с колегите че при топлия поток може да става съпротивление при радиаторчето и може да е нормално.Но и не изключвам да има боклуци някъде.Мога ли да стигна лесно до радиаторчето?Да се почисти евентуално(освен ако не трябва да се сваля цялото табло както при голф),както писах по горе къде е отвора от където взима въздух системата на парното,там няма ли филтър,или решетка?

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

При темата за %парното% при мен не издухва хубаво от дясно!Възможно ли е да е запушен въздуховода с дунапрен ,защото вадих парченца дунапрен от страничните въздуховоди.Ако е така трудно ли се разглобява да се изчисти.Благодаря предварително!!!

Редактирано от milev75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...