Премини към съдържание

Омазняване на лули


Boabab

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес си сменях кабелите на свещите и ми направи впечатление, че на лулите на 2-ри и 3-ти цилиндър има масло. Питането ми е - фатално ли е, т.е. оказва ли влияние на работата на ДВГ? Ако да, уплътненията лесно ли се сменят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, на скоро разисквахме подобна тема в раздела на галанта:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=35202

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е фатално. Обаче ако не направите нищо, а с течение на времето масло действа като проводник на ток. Съответно, вместо поджигания смес в цилиндрите, ток ще отиде на маса. Трябва просто да смените уплътненията.

 

PS. Ако няма резервни части под ръка, има временна мярка. Махнете уплътнения. Сложете 40 минути на спирачна течност. Спирачна течност причинява подуване на уплътнения. През 40 минути, извадете го, втрива и инсталирате. Изтече спира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за споделените мнения колеги, вече съм поръчал комплект гарнитура и уплътнения. Понеже е през човек ползващ отстъпка, всичко ще излезе под 35лв. Другата седмица еветуално ще ги сменим, а за сега си сложих старите лули и кабели, да не мажа новите с масло :)

Редактирано от Boabab
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме гарнитурата, затегнахме с читав динамометричен ключ на заветните 3.4Nm и... тече. После дозатегнахме на ръка и сега леко омазнява. Абе мисля да не пипам повече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...