Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съвет за зимни гуми и джанти OUTLANDER 2015


Препоръчано мнение

Здравейте !

Търся съвет. Как е най-удачно да "обуя" OUTLANDER 2015 за зимата? Метални или алуминиеви джанти ; 18" или 16" ? Или монтаж на зимни гуми върху оригиналните 18" лети/двутонални джанти ? Автомобилът няма да се използва OFF Road . Благодаря предваретелно !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои подобна покупка и съм набелязал няколко варианта. Общо взето зависи много от бюджета с който разполагаш.

Според мен най-разумният вариант за зимата е да се купят джанти 16-ки и гуми съответно за тях. Вариантите са:

 

- Оригинални джанти 16 с TPMS сензор и гуми Pirelli – 715 лв. за 1 бр.

- Оригинални джанти 16 с TPMS сензор с гуми Hankook – 650 лв. за 1 бр.

- Други лети джанти на цени от 180 лв/бр. до...и гуми от 120 лв. до 400 лв/бр.

 

Примерен вариант и бюджетен е лети джанти за 180 лв/бр. и гуми примерно Kumho KC15 след отстъпка идват на 136 лв. Остава обаче въпроса с TPMS сензора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои подобна покупка и съм набелязал няколко варианта. Общо взето зависи много от бюджета с който разполагаш.

Според мен най-разумният вариант за зимата е да се купят джанти 16-ки и гуми съответно за тях. Вариантите са:

 

- Оригинални джанти 16 с TPMS сензор и гуми Pirelli – 715 лв. за 1 бр.

- Оригинални джанти 16 с TPMS сензор с гуми Hankook – 650 лв. за 1 бр.

- Други лети джанти на цени от 180 лв/бр. до...и гуми от 120 лв. до 400 лв/бр.

 

Примерен вариант и бюджетен е лети джанти за 180 лв/бр. и гуми примерно Kumho KC15 след отстъпка идват на 136 лв. Остава обаче въпроса с TPMS сензора.

 

Бих препоръчал 16 цолови джанти, респ. гуми. Комфортът е съвършено друг до степен човек да преосмисли изобщо карането на 18 цола. Добра и евтина алтернатива са лети джанти от галант ВР4, каквито има за продан на части и тук във форума. Параметрите на ВР летите джанти съвпадат чудесно за аутлендер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Търся съвет. Как е най-удачно да "обуя" OUTLANDER 2015 за зимата? Метални или алуминиеви джанти ; 18" или 16" ? Или монтаж на зимни гуми върху оригиналните 18" лети/двутонални джанти ? Автомобилът няма да се използва OFF Road . Благодаря предваретелно !

Карал съм на Outlander и 18", и 16" зимни гуми. 18" бяха Yokohama, a 16" Bridgestone. И с двете гуми не съм закъсвал, но горещо препоръчвам да минеш на 16". Шофирането зимно време не е само на студен асфалт, а и на сняг или кал. 16"-та гума "реже" много по-добре снега и много по-добре се вкопава. Не товари толкова мотора на дълбок сняг колкото 18" и с нея може да отидеш там, където ще закъсаш с широка 18-ка.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...