Премини към съдържание

Проблем с оборотите на Митсубиши Галант 2.4 GDI


m.tomov

Препоръчано мнение

Здравейте от известно време съм собственик на Митсубиши Галант 2.4 GDI 150HP 2000 г. Колата е страхотна но губи обороти при тръгване а като работи на място ги мени постоянно. Също така почти всеки път при палене и падат обаротите и колато гасне. Моля ако някой може да помогне да пише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GDI е специфичен мотор. При работа на място промяната в оборотите, сама по себе си не е проблем. По интересно е да си изясниш:

1.При тръгване, ако подадеш газ до 1500rpm да кажем и тогава отпускаш леко съединител; или същата процедура при 2500rpm.

Едно и също ли се случва - загуба на мощност и падане на обороти или при средни обороти (2500) загубата на мощност е почети неусезаема.

2. Когато колата се движи и двигателя на ниски обороти (до 1250), и натиснеш рязко газ, какво се случва?

3. На свободна предавка, промяната в оборотите има ли някаква закономерност, можеш ли да констатираш, при студен и топъл двигател има ли видима разлика или с и без климатик.

 

Ако не си се занимавал и не ти е добре познат мотора GDI, пали и тръгвай към София, при Пламен за диагностика и каквото трябва после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията . Колата га прави при тръгване на полу-съединител, също като е на място и като дам рязка газ оборотите падат. Да знам че този двигател е много специфичен. Ака някой може да ми даде кординати на Милен ще съм благодарен .

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И така може, Милен ще му свърши работа - Ама Костенец си е тука близо, затова се спрях на София :)

Има избор - да прецени къде му е по-удобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И така може, Милен ще му свърши работа - Ама Костенец си е тука близо, затова се спрях на София :)

Има избор - да прецени къде му е по-удобно.

Да София е по близо, аз уча в Пловдив и тук ще ми е по-удобно :)

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията . Колата га прави при тръгване на полу-съединител, също като е на място и като дам рязка газ оборотите падат. Да знам че този двигател е много специфичен. Ака някой може да ми даде кординати на Милен ще съм благодарен .

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Ето профила на Милен, в него има и координати за връзка: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...