Премини към съдържание

Смяна консумативи л200


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги!!!

Харесал съм едно л200 94 година 2,5 тд с лсд диференциал.

Плашат ме "специалисти", че смяната на консумативите ще струват цяло състояние, че харчи ужасно и т.н.

Споделете, ако обичате вашите впечатления, каква приблизителна сума е нормално да приготвя за подмяна, както и подходящите консумативи, като масла, ремъци и др.

Знам че за такива дифове маслата са особено важни, но не знам кое да избера.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!!!

Харесал съм едно л200 94 година 2,5 тд с лсд диференциал.

Плашат ме "специалисти", че смяната на консумативите ще струват цяло състояние, че харчи ужасно и т.н.

Споделете, ако обичате вашите впечатления, каква приблизителна сума е нормално да приготвя за подмяна, както и подходящите консумативи, като масла, ремъци и др.

Знам че за такива дифове маслата са особено важни, но не знам кое да избера.

 

Поздрави

.....ако го сравняват с Голф1 ще е цяло състояние,но все пак говорим за джип.....

агр. ремъци и ролки ( 2 ремъка и 3 ролки)- от 220 до 350 лв.....маслен филтър - от 15 до 30 лв.,гор. филтър -от 20до 40 лв.,възд. филтър -от 25 до 40 лв.,масло 10В40 7 л.х( 12-18 лв.) -100 лв. масло ск. -70до100 лв. ,масла дифовве - около 60-90 лв.,масло разд.- 40 до 70 лв......разход само задно -2Н -около 10 смесено.....

Гумите са му по скъпи, но пък имат по голям ресурс....

Според мен -около 900 лв.всичко трябва да си приготвиш да го обслужиш добре.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Според мен -около 900 лв.всичко трябва да си приготвиш да го обслужиш добре..... "

 

Да допълня колегата, ако е от автокъща сложи и регистрация 500лв, гуми -1000 лв, акумулатор -300лв. и още куп дреболийки ....

 

Аз моята джипка като я взех достигнах 3500 лв допълнителни разходи, след което спрях да ги следя :)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Според мен -около 900 лв.всичко трябва да си приготвиш да го обслужиш добре..... "

 

Да допълня колегата, ако е от автокъща сложи и регистрация 500лв, гуми -1000 лв, акумулатор -300лв. и още куп дреболийки ....

 

Аз моята джипка като я взех достигнах 3500 лв допълнителни разходи, след което спрях да ги следя :)

 

Поздрави

 

Приготвил 1000 лева за тези неща. Гуми и акумулатор добри.

 

Значи горе- долу съм в нормите. Ще пиша в крайна сметка какво ми е струвало.

Поздрави и Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...