Премини към съдържание

Как да "вържа" дневните светлини към ел. инсталация?


Niko

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Интересува ме какви са вариантите за връзване на дневни светлини към ел. инсталацията на Каризма?

Мощността на светлините е 10-12 вата. Ако има значение - едната машина е с халогени, другата без.

 

Бих предпочел максимално "безопасен" за автомобила вариант.

Моля споделете опита си в това начинание.

 

Благодря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги,

 

Интересува ме какви са вариантите за връзване на дневни светлини към ел. инсталацията на Каризма?

Мощността на светлините е 10-12 вата. Ако има значение - едната машина е с халогени, другата без.

 

Бих предпочел максимално "безопасен" за автомобила вариант.

Моля споделете опита си в това начинание.

 

Благодря предварително.

 

Можеш да вземеш управляващо напрежение от кутията с предпазителите /бушоните/ ! В задната част, откъм купето има две свободни напрежения - при контакт и при габарити! Най-добре е да вземеш от габаритите и да го подаваш на ДРЛ модул ! Там в паспорта му има и схемичката на свързване, много е проста ! Иначе може да ги захраниш директно от + контакт /както споменах/ ! Но един ампер си е един ампер... ! Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Има и други варианти ,, например , как си решил да работят тия дневни светлини ,, и какви да бъдат ,, диодни както моите или ,, да си направиш фаровете ,, да светят само те , а при пускане на габарити да гаснат ,, или да ги пускаш заедно с габаритите ( напълно безсмислено , мен ако питаш ) , Ако избереш вариант да светят само те и да гаснат , като пуснеш габарити ( както съм направил аз ) , взимаш ток от бушониерата , от радиото , тъй като получава , постоянен ток ,, преди контакт , след това с едно реле ,, постоянно отворено и затворено с 5 крачета , вземаш управление , от габаритите връзваш всичко , и си готов :)

Моите като мощност са 6 вата общо ,, но са доста силни , с лупичка , за да фокусират по добре светлината :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте и от мен,

 

Аз се чудя има ли модул който да се върже към централното да ми присветват мигачите когато заключвам и отключвам колата или дори да не е модул някакъв начин, ако някой го е правил и има идея ако може да сподели 😊😊

 

P.S. Аларма не искам да слагам, търся начин без аларма, а към заводското централно

Редактирано от yavcho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

 

Аз се чудя има ли модул който да се върже към централното да ми присветват мигачите когато заключвам и отключвам колата или дори да не е модул някакъв начин, ако някой го е правил и има идея ако може да сподели 😊😊

 

P.S. Аларма не искам да слагам, търся начин без аларма, а към заводското централно

Прочети тази тема.http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=36734 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...