Премини към съдържание

Проблем ABS на Space Star


Lady_star

Препоръчано мнение

Здравейте, от миналата седмица имам проблем с моята кола Space Star. На спускане по наклон ми присветна ABS лампата, но после изгасна. Тогава ми обясниха,че било нещо моментно. След няколко дни обаче при градско шофиране колата изщрака и пак светна ABS ,след което кормилото не помръдваше ,колата тръгна да гасне и светнаха лампата за ABS, акумулатор и масло. След това я запалих без проблем. Но днес отново стана същия проблем и колата пак тръгна да гасне и кормилото беше неподвижно. Утре мисля да я оставя на ремонт, но просто не мога да разбера какво може да е :( Дали е електроника или нещо друго.. Някой дали е имал подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на газ ли е? При спускането била ли е изключена от скорост? Да е махан акумулатора скоро?

Лампата за ABS изгасва ли като дадеш ключа на контакт? Или изгасва заедно с лампата за маслото или тази за акумулатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на газ ли е? При спускането била ли е изключена от скорост? Да е махан акумулатора скоро?

Лампата за ABS изгасва ли като дадеш ключа на контакт? Или изгасва заедно с лампата за маслото или тази за акумулатора?

 

 

Колата ми е на бензин. При спускане не я изключих от скорост този път. Акумулатора го смених преди 2-3 месеца с нов и от тогава не сме го пипали. Иначе лампата си изгасва като дам контакт, но не съм гледала дали е заедно с други лампи или не. Чакам да отвори автосервиза и им връчвам ключовете. Добре,че са точно до нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че ти е изгаснала колата в движение, и поради това са ти светнали лампите.

Моят Space Star ако се спуска на скорост няма шанс да "изгасне" - пробвал съм дори спускане на газ без грам газ в бутилката.

Дори ако изгасне поради някаква причина в движение ( изключен от скорост), ако включа на някоя предавка няма проблем - не е нужно да въртя ключа, всичко започва да си работи нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е защо изгасна колата в движение.. Преди това ABS-а светваше при натискане на спирачката, също премигваше таблото и се давеше колата. Едвам дочаквам понеделник,че някой да я види тая кола. От 7 години съм на кола и издивявам,когато се случи нещо такова. Мога да я карам,но просто ме е страх да не ме изостави пак някъде и да се чудя какво да я правя и как да я придвижвам до автосервиз. Вчера не я погледнаха,че било събота и нямало никой, който разбира на техника..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Въпросът е защо изгасна колата в движение.. Преди това ABS-а светваше при натискане на спирачката, също премигваше таблото и се давеше колата. Едвам дочаквам понеделник,че някой да я види тая кола. От 7 години съм на кола и издивявам,когато се случи нещо такова. Мога да я карам,но просто ме е страх да не ме изостави пак някъде и да се чудя какво да я правя и как да я придвижвам до автосервиз. Вчера не я погледнаха,че било събота и нямало никой, който разбира на техника..

 

Прилича ми на утечка към маса при натискане на педала на спирачката. Проверете кабелчетата около стоп-машинката (трябва да е някъде в горната част на педала на спирачките). Също така утечката може да е на някой от стоп-светлините (стоповете отзад). При появяване на утечката, т.е. при натискане на педала на спирачките се получава спад на напрежението в ел. мрежата на автомобила и не достига за нормалната работа на ЕКУ-то. Според мен това е причината за гаснене по време на движение и натиснат педал на спирачките.

 

Успех!

Редактирано от genadko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...