Премини към съдържание

Да се присъединя :)


elderonth

Препоръчано мнение

От седмица се сдобих с Mitsubishi Space Star 2003г,1,6,98коня,автомат,има и печка.Докараха ми я от Германия на ход,с ТЮФ до седми месец 2016,споилерите маи са слагани доста професионално,вървят си и с книжка към тях.

Колата като цяло много ми харесва и мисля да се поровя из форума за да науча повече за нея.

Първия въпрос ми е относно двигателното масло,дават го с 5/40 и 10/40,кое да предпочета,и марка да ми кажете ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единият вариант е да ги качиш във външен сайт и да пуснеш линк към тях. Друг вариант е да ги качиш в секция "Гараж" на профила ти и пак да пуснеш линк към тях. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

Някой път да наминеш на някоя среща да се запознаем, след 1 седмица е JapanFest-a на Калояново ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От седмица се сдобих с Mitsubishi Space Star 2003г,1,6,98коня,автомат,има и печка.Докараха ми я от Германия на ход,с ТЮФ до седми месец 2016,споилерите маи са слагани доста професионално,вървят си и с книжка към тях.

Колата като цяло много ми харесва и мисля да се поровя из форума за да науча повече за нея.

Първия въпрос ми е относно двигателното масло,дават го с 5/40 и 10/40,кое да предпочета,и марка да ми кажете ?

 

Здравей колега, заповядай и прочети тази тема цък, и по-специално моите постове 2 и 13.

Подходящите вискозитетни класове за двигателя ти са целогодишно: SAE 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40. SAE 10W-40 е подходящо, ако вънка не е по-студено от -25С. Бензиновата норма според американската и европейската класификация е толкова ниска, че на пазара няма масло, което да не ги покрива. Затова се придържай към вискозитетния клас. Ако аз трябваше да направя избора вместо теб, щях да предпочета или SAE 5W-30, или SAE 0W-40 директно. Не можеш и да си представиш колко леко му е на двигателя. Онзи ден колегата на 20-годишният герман мотор сложи 5W-30 и майстора щеше да падне в канала като видя какво си е донесъл клиента ;) Като чу как се държи двигателя, и вече след 1000 км пробег, моя човек се обърна към мен и каза: Грешка беше, че не те послушах още преди 5г. Такива ми ти работи.

Поздрави и късмет и занапред.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз също съм горд собственик на мицка от около 1 седмица.Имам едно въпрос че.Оборотомера ми показва 1500 оборота но поне според мен колата не работи на толкова високи обороти тя е 1,9 DID.Можете ли да ми кажете на какво се дължи това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...