Премини към съдържание

SPACE RUNNER 1.8 4x4


Препоръчано мнение

Здравейте колата е Space Runner 1.8 4х4 2000г. Има монтирана газова уредба.От известно време когато работи на бензин прекъсва. Когато е на газ работи без проблем и върви много. Прекъсването на бензин ме озадачава, защото ако има дефект в запалителната система на газ няма да работи , понеже всички коли на газ са капризни откъм дефекти в запалителната система.Рових из форума много, но обяснение за дефект като този не открих. Преди два дни с един мой приятел ровихме за да видим дали не смуче въздух от някъде.Не открихме никъде да съска или скъсан маркуч на вакума.Бутахме навсякъде и в един момент се оправи, така и не можахме да разберем от къде. Изгасихме я и след като я запалихме положението беше същото.Та ако някой може да даде някакви насоки , ще бъда много благодарен.Само да допълня газовата е с емулатор на инжекторите. За да съм сигурен, че не е от емулатора разкачих инжекторите и ги направих както са си заводски закачени.Ефект нямаше :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Спейс стар от карането на газ, се бяха позапушили дюзите и сутрин докато не я изфорсирам прекъсваше и гаснеше. Сложих някаква добавка за почистване и засега няма проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колата е Space Runner 1.8 4х4 2000г. Има монтирана газова уредба.От известно време когато работи на бензин прекъсва. Когато е на газ работи без проблем и върви много. Прекъсването на бензин ме озадачава, защото ако има дефект в запалителната система на газ няма да работи , понеже всички коли на газ са капризни откъм дефекти в запалителната система.Рових из форума много, но обяснение за дефект като този не открих. Преди два дни с един мой приятел ровихме за да видим дали не смуче въздух от някъде.Не открихме никъде да съска или скъсан маркуч на вакума.Бутахме навсякъде и в един момент се оправи, така и не можахме да разберем от къде. Изгасихме я и след като я запалихме положението беше същото.Та ако някой може да даде някакви насоки , ще бъда много благодарен.Само да допълня газовата е с емулатор на инжекторите. За да съм сигурен, че не е от емулатора разкачих инжекторите и ги направих както са си заводски закачени.Ефект нямаше :icon_hmm:

Имаш запушена една или повече дюзи.При мен ги почистиха с ултразвук.Цената беше 10лв на дюза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш запушена една или повече дюзи.При мен ги почистиха с ултразвук.Цената беше 10лв на дюза.

Благодаря за отговорите :icon_thumbup: , ще почистя дюзите на ултразвук и ще пиша какво е станало. Разбира се ако има и други мнения на драго сърце ги приемам :)))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,сагата продължава. Дюзите са изчистени никакъв ефект. Казаха ми че може да е от дебитомера, проба и пак на камък. Опитахме диагностика но там пък няма живи данни. Изобщо до никъде :(((((. Давайте предложения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Привет,

пък моят 1,8 4G93 има нестабилни обороти на празен ход 800 - 1600, самоволно и спонтанно.

Няма оправия......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...