Премини към съдържание

Съвет при закупуване на кола !


Brutallize

Препоръчано мнение

Здравейте колеги !

Аз съм младши шофьор и не ги чувам много , много все още работите. Имам 1 въпрос или дилема го наречете.. както ви е удобно на вас. Ще имам и още за в бъдещето. Та въпросът ми е коя от тези 2 Каризми е по - добрата и коя според вас да взема. Макар ,че мисля ,че отоворът е ясен.

 

Mitsubishi Carisma 1.8 GLX - Това е единият който първоначално си харесах , но след това се поразрових..

Mitsubishi Carisma GDI 1.8 - И намерих този който повече ми превлече окото , но разбира се не може от снимка да се разбере какво му има и прочие , но на 1-вият който е GLX липсва доста информация което някак си леко ме кара да се откажа от него. Какво ще кажете колеги ?

Благодаря !

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото Мицубиши с двигателя 1.8 е доста рядък екземпляр. Моделите които преобладават са 1.6 ГЛХ и 1.8 ГДИ, а този 1.8 е наистина доста рядък. ГДИ-то няма да можеш да го газифицираш в бъдеще, за разликата от другия.

Аз бих предпочел 1.8ГЛХ, но ако ГДИ-то е стегнато и добре поддържано защо не и него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор колега. Като цяло аз НЕ искам ГАЗ поради една или друга причина. Заради това дори и да е GDI няма да имам проблеми. Мисля ,че на доста места можеш да намериш 95H гориво (98H) което да е за GDI двигателя. От друга страна както споменах за този GLX няма кой знае каква информация. Явно ще трябва да отида на място и да поразпитам човека какво му има и какво му няма. Защото ако няма климатик не виждам голям смисъл да вземам точно тази кола. Аз съм любител на ускорението което може да те залепи за седалката и да те накара да усетиш пеперудки в стомаха. Газът някак си не може да докара точно това чувство. Това е лично мнение според моето наблюдение и возене в кола.

Ще изчакам и още някое друго мнение на колегите.

Редактирано от Brutallize
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГДИ-то е страхотен двигател. Трябва да имаш късмет да случиш на поддържан и на НЕ много километри такъв.

 

Успех в начинанието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А щом си любител на ускорението, Каризмата не е твоят автомобил. Иначе между двете каризми, бих погледнал GDI-ката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. Като цяло долу - горе ме кефи ускорението на Golf 4 което също знам , че не е от най - добрите , но ми е достатъчно. Някакво сравнение да можеш да дадеш колега Илиев?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГДИ-то от линка е с климатроник.

Освен това е седан, което също е рядкост.

Аз бих скочил в него.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_king.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VB благодаря за мнението. Явно тя ще е. Тези дни ще се обадя на човека и ще запазя колата. Ако е толкова изрядна колкото пише ще е добре. Тя е изрядна стил: " Качваш се и караш" Ако е така цена няма да има тая кола ! :rulez: Благодаря отново колеги за полезната информация :drinks:

 

P.S: Това ще ми е първата кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди покупката виж 28 пост от темата "Особености на двигателя GDI"

Закачена е като важня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря VB за съветът , но и половината от това не успях да разбера. Може би след още няколко прочитания ще се получи. Както казах аз съм млад шофьор и това ще бъде първата ми кола и заради това все още не ги "чувам" много нещата :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...