Премини към съдържание

Чукане в двигателя на Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI


Препоръчано мнение

Здраве желая,

Закупих от Варна Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI. Автомобила има чукане в двигателя.

Автомобила е на 192.500км.

 

При смяната на маслото, ми направи впечатление, че маслото е черно, въпреки, че ми казаха, че е на 2000км. За мене маслото е с намален вискозитет при топъл двигател и без смазочни качества при стриване между пръстите.

 

Сложих промивачно масло Приста. Двигателя работи 5 минути, по инструкция.

След сливането на маслото беше черно, нормално за промивачно масло.

 

Смених маслото с:

Маслото е FUCHS TITAN SuperSyn 5W-30.

Маслен филтър KNECHT OC 196 micro-star

 

Моля за Вашето съдействие за уточняване проблема с двигателя.

 

Прилагам клип 1 (студен двигател 1500 об/мин)

 

и клип 2 при загрят двигател около 800 об/мин.

 

Направи ми впечатление, че при загрят двигател си мени оборотите падат леко до около 600 и отново се нормализират на около 800.

Редактирано от kiril_bulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Без да имам претенции,че много разбирам по това ,което чух,ми се струва,че това тракане идва от газоразпределителнея механизъм.Може би от нерегулирани клапани или не дай боже от разпределителен вал.Не съм запознат какъв е газоразпределителния механизъм.....дали е с горен разпределителен вал,дали клапаните са с хидравлични повдигачи,но по моя практичесси опит на любител монтьор ми се струва , че тракането е от там.Проверете хлабините на клапаните,а и във форума има колеги,които ще дадат много по-компетентно мнение.Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здраве желая,

Закупих от Варна Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI. Автомобила има чукане в двигателя.

Автомобила е на 192.500км.

 

При смяната на маслото, ми направи впечатление, че маслото е черно, въпреки, че ми казаха, че е на 2000км. За мене маслото е с намален вискозитет при топъл двигател и без смазочни качества при стриване между пръстите.

 

Сложих промивачно масло Приста. Двигателя работи 5 минути, по инструкция.

След сливането на маслото беше черно, нормално за промивачно масло.

 

Смених маслото с:

Маслото е FUCHS TITAN SuperSyn 5W-30.

Маслен филтър KNECHT OC 196 micro-star

 

Моля за Вашето съдействие за уточняване проблема с двигателя.

 

Прилагам клип 1 (студен двигател 1500 об/мин)

 

и клип 2 при загрят двигател около 800 об/мин.

 

Направи ми впечатление, че при загрят двигател си мени оборотите падат леко до около 600 и отново се нормализират на около 800.

.....чукането идва от повдигачите, нормално за 200 к км мотор........

.....колебанията на оборотите са нормалнои за този мотор( не съм гледал клиповете )тъй като при загрят мотор и на пр. ход, той работи 4 мин в GDI режим и об. му са около 600 ,след 4 мин. ако не се промени състоянието на мотора принудително , то той минава в MPI режим , и об. се вдигат на 700-750 .......

......черното масло идва от това, че мотора работи на обеднени смеси и маслото потъмнява бързо, таака че и това е нормално......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Извинявай за тъпият въпрос, но как разбра за километрите? И май не е толкова нормално да кълца баш така. По едно време се бях разтърсил за пинин и огледах бая коли. Да ти кажа такова нещо не съм чувал. Все си мисля, че ще е добре да посетиш сервиз в който са запознати добре с работата на ГДИ моторите. Така с клипове може само да се гадае.

ПС. Има ли шанс да са ти напукали добавка като си я купувал? После след промивката да се е върнала в изходно положение!

Разгледай и ти добавките и направи експеримент. Имам предвид да сипеш и да видиш дали ще има разлика. Аз имам доверие само на Бардал. Не искам да звучи като реклама, но съм виждал доста положителни резултатаи. Да, доста са скъпи, ма поне се усеща почти веднага разликата. Не казмав, че и при теб ще се получи. Но, може да опиташ.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...