Премини към съдържание

Социална дейност на клуба


Препоръчано мнение

Здравейте ,колеги ,

винаги съм се радвал и съм се гордял с отношението на хората тук ,но последно време някак социалните ни контакти станаха само на маса .

Няма я помощта към хората ,а само към колите .И така направо на въпроса:

Искате ли да се отвори сметка към клуба в която който и когато има желание да внася някаква минимална сума ?

Идеята е когато някой е затруднен да може да му се помогне или да се направи дарение на някой дом.

Вашето мнение е важно за евентуалното развитие на идеята .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,колеги ,

винаги съм се радвал и съм се гордял с отношението на хората тук ,но последно време някак социалните ни контакти станаха само на маса .

Няма я помощта към хората ,а само към колите .И така направо на въпроса:

Искате ли да се отвори сметка към клуба в която който и когато има желание да внася някаква минимална сума ?

Идеята е когато някой е затруднен да може да му се помогне или да се направи дарение на някой дом.

Вашето мнение е важно за евентуалното развитие на идеята .

Подкрепям, но предлагам обратна логика. Първо дефинираме кауза, поле сметки и пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) колега - как да дефинираме кауза, след като тук говорим за случаи в които някой от нас може да изпадне в беда? да чукам на дърво да не се случва на никого, но някак е трудно да се предвиди подобно нещо.... каузата е фонд за взаимопомощ и подкрепа на благотворителни инициативи, а няма ли фонд, няма участие, така си мисля аз.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) колега - как да дефинираме кауза, след като тук говорим за случаи в които някой от нас може да изпадне в беда? да чукам на дърво да не се случва на никого, но някак е трудно да се предвиди подобно нещо.... каузата е фонд за взаимопомощ и подкрепа на благотворителни инициативи, а няма ли фонд, няма участие, така си мисля аз.

 

Взаимоспомагателна каса и благотворителни инициативи са две различни неща. Кое от двете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Подкрепям напълно!

Моето предложение е Ники да отвори сметка, различна от тази на клуба.

Трябва да се вземе решение, сметката за хора в затруднение ли ще е или за благотворителност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

давам пример колега - благотворителност - някой споделя за проблем на човек извън клуба - проверява се случая, преценява се, превеждат се някакви средства като дарение в помощ на..., някой споделя инициатива за подпомагане на дом за деца - същата схема, взаимопомощ - наш човек закъсва, нуждае е се от операция - парите не стигат - помагаме с някаква сума и организираме инициатива за набиране на още средства :) така по-ясно ли е?

Редактирано от Juliana
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова е важно дали ще е Взаимоспомагателна каса или благотворителни инициативи ще му казвам ФОНД от тук на сетне.

Идеята на фонда е следната : Да има една сметка в която да влизат от много хора по малко средства(когато е възможно,когато имат желание или редовно всеки преценя за него си)

и когато някой изпитва затруднение във финансов аспект по здравословни причини от тази сметка да се отделят и да се привежда сума, а на края на годината от същата сметка да се отделят и за благотворителност .

 

Фондът ще бъде напълно прозрачен всяка една стотинка влязла или излязла от него ще бъде публично показана.Преди да бъде преведена сума ,ще има публично обсъждане .Всичко ще е прозрачно и със знанието на всички.

Надявам се да съм бил достатъчно разбираем за всички.

 

Подкрепям напълно!

Моето предложение е Ники да отвори сметка, различна от тази на клуба.

Трябва да се вземе решение, сметката за хора в затруднение ли ще е или за благотворителност?

 

Светльо ,няма проблеми за това .Нека да е различна от тази на клуба,но ако е възможно пак да е свързана с клуба(нещо като втора сметка)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

давам пример колега - благотворителност - някой споделя за проблем на човек извън клуба - проверява се случая, преценява се, превеждат се някакви средства като дарение в помощ на..., някой споделя инициатива за подпомагане на дом за деца - същата схема, взаимопомощ - наш човек закъсва, нуждае е се от операция - парите не стигат - помагаме с някаква сума и организираме инициатива за набиране на още средства :) така по-ясно ли е?

 

Колега, нямам интелектуални затруднения в четенето и асимилирането на текст!

Предлагам с консенсус да се формулира кауза, а после да определим механизъм за финансиране, както и правила за поставяне на потребностите, разглеждане и одобрение на помощта по ясен, писмен регламент, който регулира отпускането на средства или оказването на взаимопомощ.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако толкова е важно дали ще е Взаимоспомагателна каса или благотворителни инициативи ще му казвам ФОНД от тук на сетне.

Идеята на фонда е следната : Да има една сметка в която да влизат от много хора по малко средства(когато е възможно,когато имат желание или редовно всеки преценя за него си)

и когато някой изпитва затруднение във финансов аспект по здравословни причини от тази сметка да се отделят и да се привежда сума, а на края на годината от същата сметка да се отделят и за благотворителност .

 

Фондът ще бъде напълно прозрачен всяка една стотинка влязла или излязла от него ще бъде публично показана.Преди да бъде преведена сума ,ще има публично обсъждане .Всичко ще е прозрачно и със знанието на всички.

Надявам се да съм бил достатъчно разбираем за всички.

 

 

 

Светльо ,няма проблеми за това .Нека да е различна от тази на клуба,но ако е възможно пак да е свързана с клуба(нещо като втора сметка)

 

Добре Ники, само че бих искал ти да имаш отделна сметка за това, нека пак да си е към клуба. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) с коментара си не съм визирала ничии способности, по-скоро реших , че аз се изразявам неточно, освен това в момента се обсъжда идеята като такава, и първо трябва да бъде приета от повече хора, едва тогава да се стигне до истинската бюрокрация /която естествено в повечето случаи разказва играта на повечето добри начинания/. С това за за сега се оттеглям, и ще следя какво се случва отстрани.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росен е прав. Взаимопомощ е едно, а благотворителност- съвсем друго.

Ако ще се прави взаимоспомагателна каса, е хубаво да се почете Устава на подобна организация.

Благотворителността е съвсем друга дейност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росен е прав. Взаимопомощ е едно, а благотворителност- съвсем друго.

Ако ще се прави взаимоспомагателна каса, е хубаво да се почете Устава на подобна организация.

Благотворителността е съвсем друга дейност.

:icon_doh:

ФОНД ,фонд е, от който излиза определена сума за определена дейност (помощ ,благотворителност и т.н.)Пост #7 .

Стига с тая ВСкаса .

Предлагам с консенсус да се формулира кауза, а после да определим механизъм за финансиране, както и правила за поставяне на потребностите, разглеждане и одобрение на помощта по ясен, писмен регламент, който регулира отпускането на средства ......

Ами да,така ще го направим ,всичко ще е описано и регламентирано .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh:

ФОНД ,фонд е, от който излиза определена сума за определена дейност (помощ ,благотворителност и т.н.)Пост #7 .

Стига с тая ВСкаса .

 

Ами да,така ще го направим ,всичко ще е описано и регламентирано .

 

Аз ще се заема с формулирането на правилата като юрист, само да има консенсус върху каузата - фонд или друго. Не ми допада особено идеята за създаване на фонд с повече от едно предназначение. Още повече, че някак логически противоречиво е. Ако, не дай Боже, някой има нужда от медицинско лечение, съвсем очевидно е, че малкото (нали не се съмнявате) пари, които ще сме набрали веднага ще отидат за тези по правило скъпи потребности. Тоест това автоматично означава, че благотворителността отива на заден план. Ако дарим сумата, а после възникне нужда за взаимопомощ за пострадал или нуждаещ се колега?

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ВС каса, по моите спомени още от соц време е - вътрешна каса от която се отпуска заем, и след време се връща, убедена съм че идеята на Ники не е точно това :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо е това сложно нещо?

Момчето написа тема, кауза - конкретна, ако някой имаше желание - времето беше достатъчно. Тука ще се превеждат едни пари, в една каса и после да не дава Господ, като вземат та се появят две каузи, ще има ама коя е по-важна, коя не знам какво...

Някакво ненужно усложняване. Винаги съм готов, ако имам възможност да помогна при кауза, пращам ДМС на всеки който видя че има нужда, както и съм си определил сума за UNICEF всеки месец, но лично аз не бих внесъл пари, дано не звучи грубо, но за мен има ли желание - има и начин, факт че няма как да се помогне на всички, дай Боже толкова пари да имаме на всички да помогнем, но няма как.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо е това сложно нещо?

Момчето написа тема, кауза - конкретна, ако някой имаше желание - времето беше достатъчно. Тука ще се превеждат едни пари, в една каса и после да не дава Господ, като вземат та се появят две каузи, ще има ама коя е по-важна, коя не знам какво...

Някакво ненужно усложняване. Винаги съм готов, ако имам възможност да помогна при кауза, пращам ДМС на всеки който видя че има нужда, както и съм си определил сума за UNICEF всеки месец, но лично аз не бих внесъл пари, дано не звучи грубо, но за мен има ли желание - има и начин, факт че няма как да се помогне на всички, дай Боже толкова пари да имаме на всички да помогнем, но няма как.

Рангел ,искам и тук да ти благодаря че се включи в конкретната кауза.

Няма как да звучи грубо това дали искаш да внесеш или не,всеки си има право на собствено мнение и разсъждение.

Идеята е не да се празни целия фонд за една кауза ,а да се отделя сума от него.

Примерно във фонда има 400 лв. появяват се две каузи и отделяме по 100 лв ,за всяка ,така във фонда остават още пари за други каузи.А към края на годината от същия фонд определяме сума и я даряваме за благотворителна кауза ,която сме решили да подпомогнем.

 

Идеята ми е фонда да подкрепя точно такива бързи каузи ,за който няма изградени ДМС номера и с който сме запознати лично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям всякакви инициативи, особено когато са за да се помага на ХОРАТА. Няма нужда от благодарности, нито с тези пари ще забогатея, нито ще ми оправят живота. За това казах когато можем даваме, като не можем няма срамно.

 

За мен през телефона и банкирането ми е най-удобно, става за секунди. Така че кой както си избере. Но факта колко хора пишат в темата, би трябвало да ви говори, колко хора ще ползват тази "сметка". Дано не съм прав...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...