Премини към съдържание

Помощ за Покупка на Митсубиши Лансер - Автоматик 1.8 ?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, решил съм да си купувам Митсубиши Лансер - Автоматик 1.8 бензин с CVT автоматична скоростна кутия и бих искал съвети относно покупката му ?! Четох на разни места,че мотора е много здрав и не създава никакви проблеми, освен това тези коли се правят само в Япония , което е голям плюс за този модел. За автоматичната обаче прочетох ,че ако се повреди ремонта е или много скъп или дори няма добри майстори ,които да го направят и може да се наложи и покупка на нова кутия , което е много скъпо. Автомобила е купуван и поддържан от Балкан Стар , което не съм сигурен дали е плюс или минус като знам какви мизерии правят в тази компания, понякога не сменят неща, които са написали че са сменили и т.н. , но тъй като колата е на 200000 км. и се питам дали ако я купя няма точно на мен да се падне да правя ремонт на автоматика, тъй като досега не е имал проблеми и нищо сериозно по автомобила не е правено. Иначе колата много ми харесва, но бих искал да чуя съвет и от вас дали си заслужава на толкова километри да я взема ? Настроил см се да взема автоматик и затова отхвърлям опцията за ръчни скорости ! Моля кажете впечателния за този модел автомобил, разход в градски условия тъй като основно там карам и т.н. ? Благодаря на отзовалите се !! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, обикновено е по-малко.

 

Това е много лошо :) Тоест , ако взимам употрябявана такава кола трябва да е до 50000 км. най-много така ли >

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много лошо :) Тоест , ако взимам употрябявана такава кола трябва да е до 50000 км. най-много така ли >

 

Естествено, че би си купил кола на колкото се може по-малко км. Специално за CVT-то зависи и как е поддържана. Тази кутия е капризна, мудна, скъпа за ремонт. Ръчката е много по-добър избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че би си купил кола на колкото се може по-малко км. Специално за CVT-то зависи и как е поддържана. Тази кутия е капризна, мудна, скъпа за ремонт. Ръчката е много по-добър избор.

 

Ръчката оптада като вариант ,както съм написал ! А тогава по-добре ли е да е нормален автоматик, а не такъв ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръчката оптада като вариант ,както съм написал ! А тогава по-добре ли е да е нормален автоматик, а не такъв ?

 

Лансера се предлага само с такъв автоматик. Ако искаш друг огледай се за някой друг модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансера се предлага само с такъв автоматик. Ако искаш друг огледай се за някой друг модел.

 

А по-добре ли е друг вид автоматик от този ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, карам този модел от 10000 км и съм доволен. Разхода в града е мду 12 и 16 зависи от теб, извън града е около 10 на 100 км и това е ако караш с 140-160 км, ако не бързаш може и на 7-8 да свалиш. Скоростната кутия не е правила проблем (60 хил.км) като преди да чукне 90хил.км трябва да сменя маслото на кутията, а това струва между 380 и 680 лева зависи къде го правиш. Ако ще взимаш гледай да е малко км или договори ниска цена за да и направиш обслужване на автоматика. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва Ноби за си каже мнението. При него всичко по колата е изпитано и то при всякакви условия - зимно време в Смолян, а лятото по морето. Ако той ти каже, че CVT-то не струва, то това е от негов личен опит.

А-а-аха!

Той го е написъл вече! :rolleyes:

CVTто щом ми издържа на моето каране, значи е супер. Аз вече съм подгонил 170 000км и проблеми нямам с кутията! Маслото и филтъра на кутията се сменят на 90 000км, свещите на 100 000км, аз ги смених на 130 000, не защото имах проблем а защото свещите на Lix стояха във джоба навратата 1г, веригата още не съм я пипал. От 93 000км съм на газ и няма отклонения в работата на колата. Много си е хубава кутията и за града иза магистралата. Адаптира се бързо към стила на каране и е почти ненужно да ползваш перата за превключване. Аз ги ползвам при спускане за да може да спира не само със спирачките, защото са лайниви! Най-скапаното нещо от тая кола са спирачките!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва Ноби за си каже мнението. При него всичко по колата е изпитано и то при всякакви условия - зимно време в Смолян, а лятото по морето. Ако той ти каже, че CVT-то не струва, то това е от негов личен опит.

А-а-аха!

Той го е написъл вече! :rolleyes:

 

Ами така като гледам и чета мненията ви май няма някой с дефектирала такава CVT кутия ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Миро, а ръчните се скапват от правилна експлоатация ! Хахахахахахахахахахаха ;-)

Тука пак съм го писал - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=34504

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...