Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Колеги, имам трудна задача :)

 

Пред един приятел стои дилемата какъв SUV да си купи- нов.

Колебае се между NIssan Qashqai и Hyundai x35. Жена му иска Infinity (защото изглеждала добре в профил :), ама била скъпа поддръжката). Все едно ще тича до нея, да си я гледа.

Аз естествено му показах Mitsubishi ASX.

 

Сега сериозно: пътуват доста, около 80% от пробега е извънградски. Трябва им надеждна, устойчива, здрава и дуракоустойчива кола, с разумен разход.

 

Въпрос: какви обективни доводи да изложа, за да го направим член на клуба?

Моля за обективно мнение, особено от колеги, които карат, или са карали ASX.

Става въпрос за ASX 2.2-литров DI-D DOHC, който според мен отговаря на изискванията.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се!

 

P.S. Ще му пусна линк към темата, за да я следи и евентуално да пита.

Редактирано от Светльо Ангелов
Преместена
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало Това мнение

както и Цялата тема

 

Привет,

 

Дилема между ASX и Infinity е малко невъзможна за мен :). Ако човек може да си позволи Infinity то - да дава смело - качеството и усещането (поне на QX 70) е невероятно. Но... Каквото и да пише в спецификации и бордови компютър, средният разход на 3.0 дизел не може да падне под 13 л./100 км. ... така че - да се вземе предвид :).

 

За Хюндай няма да коментирам.

 

Относно ASX - аз "вербувах" мой колега и той сега е супер доволен - непретенциозна, икономична, стабилна. Но защо твоят колега не се ориентира към Outlander?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но защо твоят колега не се ориентира към Outlander?

Нямам идея защо. Той по принцип не беше включил Miisubishi в списъка, аз го светнах, че силата им е в SUV.

Ще го подсетя за него. Колкото за Infinity, не става въпрос за сравнение, а за желание на нежната половинка :)

Благодаря за отзива!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам трудна задача :)

 

Пред един приятел стои дилемата какъв SUV да си купи- нов.

Колебае се между NIssan Qashqai и Hyundai x35. Жена му иска Infinity (защото изглеждала добре в профил :), ама била скъпа поддръжката). Все едно ще тича до нея, да си я гледа.

Аз естествено му показах Mitsubishi ASX.

 

Сега сериозно: пътуват доста, около 80% от пробега е извънградски. Трябва им надеждна, устойчива, здрава и дуракоустойчива кола, с разумен разход.

 

Въпрос: какви обективни доводи да изложа, за да го направим член на клуба?

Моля за обективно мнение, особено от колеги, които карат, или са карали ASX.

Става въпрос за ASX 2.2-литров DI-D DOHC, който според мен отговаря на изискванията.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се!

 

P.S. Ще му пусна линк към темата, за да я следи и евентуално да пита.

 

Привет колега.

 

Ако въобще мненията тук успеят да му повлияят, защото все пак човек слуша - слуша но накрая пак не вярва, ето моето:

 

1. Относно "профилите" на колите - http://sturm44.snimk...iles/asx.860760 - за мен няма дилема :mitsu-smiley:

2. Аз за периода 20 Декември 2013 --- 31 Март 2015 имам 52 000 км. в цяла България, с изключение на Северозапада. Извънградско, да не кажа 90%. Проблеми - 0%, като изключим слабото предно стъкло и слабата боя...

3. Разход - около 6,2-6,5 л/100 км дизел. И обикновен и от по-хубавият - вървежа и разхода е все същият. Имай предвид че моят десен крак е "заводски" по дълъг и педала на газта вижда пода доста често... :icon_thumbup:

 

и не на последно място: да го качиш в един ASX, и колегата и съпругата му ... :icon_rock:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега.

 

Ако въобще мненията тук успеят да му повлияят, защото все пак човек слуша - слуша но накрая пак не вярва, ето моето:

 

1. Относно "профилите" на колите - http://sturm44.snimk...iles/asx.860760 - за мен няма дилема :mitsu-smiley:

2. Аз за периода 20 Декември 2013 --- 31 Март 2015 имам 52 000 км. в цяла България, с изключение на Северозапада. Извънградско, да не кажа 90%. Проблеми - 0%, като изключим слабото предно стъкло и слабата боя...

3. Разход - около 6,2-6,5 л/100 км дизел. И обикновен и от по-хубавият - вървежа и разхода е все същият. Имай предвид че моят десен крак е "заводски" по дълъг и педала на газта вижда пода доста често... :icon_thumbup:

 

и не на последно място: да го качиш в един ASX, и колегата и съпругата му ... :icon_rock:

 

Много добра зимна снимка!

Джантите ли си сменял?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новия Кашкай(от тази година) вози много приятно. АСХ-а друса много повече. За мен това е от голямо значение.

Ако сега трябваше да избера, бих избрал Нисана.

 

Иначе 2-та автомобила са доста сходни.

 

Поздрави и успех. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новия Кашкай(от тази година) вози много приятно. АСХ-а друса много повече. За мен това е от голямо значение.

Ако сега трябваше да избера, бих избрал Нисана.

 

Иначе 2-та автомобила са доста сходни.

 

Поздрави и успех. :)

 

 

Добре вози предното предаване!

4х4 -то друса също!

За това избрах ASX, още го чакам де! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре вози предното предаване!

4х4 -то друса също!

За това избрах ASX, още го чакам де! :)

Много си прав колега... :icon_hmm:

Този, на който се возих беше предно с 1.2 турбо бензин и ЦВТ. Очарован съм от комфорта в този вариант.

Сега гледам обаче имат разлика в задното окачване м/у 4Х2 и 4Х4 по спецификации. Явно от там идва и разликата. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко не разбрах- ASX само с предно вози по-меко, отколкото ASX 4Х4?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вози грънци. Като лагерна количка, а аеродинамичният шум е ужасен. За сметка на това отзад е мега тясно, а ако не е с двойно задвижване, направо недоумявай кой би го купил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Нечовешки глупости се пишат тука...това не е истина...

Тишо, ще уредя тест драйв на твоите познати. Пиши ми на ЛС да се разберем.

Ако искаш ела и ти да тестваш, който си искаш модел на Мицубиши.

Няма как да ти обясня подробно, но това е може би една от най-добрите коли на Мицубиши и за мен абсолютен лидер в този клас.

Дали ще има хареса или не на твоите познати - няма значение.

Поне да покарат хората и да се запознаят с колата, пък после каквото си искат, това да си купят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не съм се изказал достатъчно разбрано.

Новият Кашкай във вариант 4х4 друса много повече, отколкото този само с предно предаване.

В Италия карах ASX 4х4 от 2011 г. друсаше и беше доста шумен. След това, като си избирах автомобил в България, пробвах ASX 2014г. тези проблеми липсваха. Нито друсаше, а шума беше сведен до минимум, чак при скорост над 120 км\ч започваше да се усеща!

Това беше една от причините да поръчам ASX, а не Кашкай или Хюндай ix35, дори Киа беше по-шумна, а и мрежичките на гърба на предните седалки изглеждаха като в автобус Чавдар, ако някой го помни! :)

http://www.auto-types.com/images/_autonews/2011-Kia-Sportage-SX-Turbo-interior_93.jpg

Тук се виждат добре!

В ASX интериора е доста по-обран с всичките му положителни и негативни страни. Но аз поръчах предпоследното ниво на оборудване, а не най-високото.

Кашкая има доста повече екстри, дори и при по-ниските си нива на оборудване, но цената на 4x4 е значително по-висока, от тази която се предлага за ASX.

Въпрос на избор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добра зимна снимка!

Джантите ли си сменял?

 

Това са ми зимните гуми с джанти. Летните гуми с оригиналните джанти, с които си дойде муцката, си стоят отделно комплект...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вози грънци. Като лагерна количка, а аеродинамичният шум е ужасен. За сметка на това отзад е мега тясно, а ако не е с двойно задвижване, направо недоумявай кой би го купил.

 

 

Лично Мое Мнение /ЛММ/:

 

 

Не знам за возенето, но е нормално - за 4х4 говоря - да е малко по-твърда возията. Сравнено дори със старото ми Муци вози по-твърдо. Със сигурност има над 10 причини, което не означава че са отрицателни неща. Най-дългият ми преход за ден е Габрово-Севлиево-Варна-Габрово и определено не се чувствах "разглобен".

 

Относно шума - зависи кой от какво "слиза" и колко му е чувствителен слуха :icon_angel:. За мен обезшумяването си е повече от прилично.

 

Относно мястото на задната седалка - при мен предната е до край назад и надолу, и въпреки това, при 3-ма души отзад и най-високият от тях - 183-184 см. седнал зад мен никой нямаше оплаквания. А и мен са ми казвали - като избираш кола, слагаш седалката на водача така, че да ти е комфортно и сядаш отзад. Ако и там ти е добре - става.

 

Въпреки това, аз ползвам автомобила си за пътувания, при които съм в 90% от случаите сам, с багаж. Ако има малко дете/деца, съдейки по това колко багаж се носи - не знам. Има колеги с ASX, които имат малчугани, те да кажат.

 

 

 

 

И както казах по-горе, а и Светльо написа - колегата да пробва, да преспи и пак да пробва. И то всички автомобили, за които се двоуми. Аз така направих и за момента не съжалявам. :mitsu-smiley:

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Безумно ми се струва да се мъча да убеждавам някой в каквото и да било, без тоя някой да има дори и бегла представа за какво говорим. Да отиде на тест драйв, да покара и да си прецени. За мен ASX-а беше естественото продължение след Галанта, пари за ново Паджеро нямах, а Аутлендъра ми е МЕГА грозен. С 2 малки деца, мястото за багаж никога не стига, но това не е основна причина за купуване на кола, ще си сложа лодка на тавана и всичко ще заспи ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...