Премини към съдържание

Тракшън Контрол


svex

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време тракшън контрола прeмигва, когата карам на задна или съм на светофар примерно и чакам и колата леко притреперва. Това се случва само като карам на газ.Някави насоки ?

 

Сменени всякакви филтри включително и на газта и свещите. Малко напомня проблема на поста по-долу, но пък тракшъна какво се е размигал...

Редактирано от svex
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, коя година е колата и с каква газова уредба? Моят Галант има подобен проблем, установих, че газовия компютър когато комуникира по ОБД и се получава това нещо. За момента все още нямам решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте.Аз имам подобен проблем.Колата е 2.5 автомат 99 година на газ.Когато натисна педала на газта за по агресивно каране,започва да ми примигва TCL понякога ми светва и чека за около 5-10 секунди и изгасва.TCL се оправя когато,загася колата и я стартирам отново.Майсторите които ми слагаха газовата уредба споменаха,че това се дължи на маркучите за вакума.Тези дни ще се отбия при тях да видят какво става.До тогава,по-вещите може да кажат своите предположения....

Редактирано от Fosil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От известно време тракшън контрола прeмигва, когата карам на задна или съм на светофар примерно и чакам и колата леко притреперва. Това се случва само като карам на газ.Някави насоки ?

 

Сменени всякакви филтри включително и на газта и свещите. Малко напомня проблема на поста по-долу, но пък тракшъна какво се е размигал...

 

Падат ти оборотите на празен ход и като ги вдига така премигва. Проблем с газовата - газови инжектори или в най-добрият случай лоша настройка или ниско налягане след изпарителя ;)

 

Колеги здравейте.Аз имам подобен проблем.Колата е 2.5 автомат 99 година на газ.Когато натисна педала на газта за по агресивно каране,започва да ми примигва TCL понякога ми светва и чека за около 5-10 секунди и изгасва.TCL се оправя когато,загася колата и я стартирам отново.Майсторите които ми слагаха газовата уредба споменаха,че това се дължи на маркучите за вакума.Тези дни ще се отбия при тях да видят какво става.До тогава,по-вещите може да кажат своите предположения....

 

TCL мига заради дросела - почистване и настройка на TPS и APS. Ако има проблем с вакумите колата ще е в сервизен режим - караш с макс. 30-40 на трета скорост, а педала е натиснат до долу ;)

Check engine - лоша настройка на газовата. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

TCL мига заради дросела - почистване и настройка на TPS и APS.

 

А когато го прави само на газ? Защото при мен проблема с TCL-a е само когато карам на газ и той по точно се появи, когато включихме комуникацията на газовия компютър с компютъра на колата.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А когато го прави само на газ? Защото при мен проблема с TCL-a е само когато карам на газ и той по точно се появи, когато включихме комуникацията на газовия компютър с компютъра на колата.

 

При мен тракшъна премигваше когато съм спрял и включил на "D". Оборотите падат аха-аха да изгасне, в същият момент премигва лампата за сработване на TCL (с оптитронното табло съм) и веднага се вдигат до малко над номиналните. Оказаха се инжекторите на газовата уредба. Колкото по-ниска беше околната температура, толкова по често и осезаемо го правеше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще трябва да отида и да им инжектирам тези инжектори и тн. Преди около 2 месеца бях при тях - всичко било наред. При Tumbi ( Пламен ) ходих - предположението му беше същото като на колегата A9A - лоша газ (настройка и тн.)...... бъркат си в носа явно. Благодаря за насоките, ще докладвам в най-скоро време дали има промяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...